A rendkívüli időjárás miatt nagyon sok településen napokig nem volt áramellátás, ami miatt leolvadtak a fagyasztók és a benne tárolt élelmiszerek megromlottak. Ezeket a károkat a biztosítók jellemzően abban az esetben térítik meg, ha a lakásbiztosítási szerződés tartalmazza az erre vonatkozó kiegészítést. Az ilyenkor szokásos elektromos szolgáltatói igazolás bemutatásától viszont a mostani rendkívüli helyzetre való tekintettel eltekintenek a biztosítók.
Az AEGON Magyarország Zrt.-hez hétfő délutánig közel 1300 kárbejelentés érkezett a hétvégi rendkívüli időjárással összefüggésben, a kárszakértők országszerte megkezdték a munkát – tájékoztatta a társaság kedden az MTI-t.
A vagyonbiztosítási bejelentések mintegy négyötöde viharkár, de sok bejelentés érkezett a megromlott élelmiszerek miatt is. A közúti balesetekkel összefüggésben hozzávetőlegesen ötven esetben fordultak az ügyfelek a biztosítóhoz, a legtöbb bejelentés a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra érkezett.
A társasághoz az ország minden pontjáról érkeztek bejelentések, a legtöbb Vas, Zala, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Pest, illetve Jász-Nagykun-Szolnok megyéből.
Az Allianzhoz vasárnap estig közel 500, időjárással összefüggő kárbejelentés érkezett, de társaság arra számít, hogy a bejelentések száma a több ezret is elérheti. A károk döntő többsége viharkár és beázás, de fagyasztott élelmiszerszerek megromlása miatt is kapott bejelentéseket a társaság. Az ingatlanokban keletkezett kár mértéke meghaladhatja a 100 millió forintot.
Területileg a legtöbb kár Vas, Somogy, Győr-Sopron, Veszprém, Baranya, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből érkezett az Allianzhoz.
Az Allianz arra is felhívja a lakóingatlan tulajdonosokat, hogy az olvadás megindulása előtt vizsgálják meg a padlástereket, mert az ott összegyűlt porhó eltávolításával és a tetőfedés ellenőrzésével jelentős beázási károkat előzhetnek meg.
A Generalihoz is folyamatosan érkeznek a hóviharral kapcsolatos vagyon és gépjármű kárbejelentések. A társaság megtéríti a viharos erejű szél által a tetőhéjazat alá befújt csapadék – hó, porhó, eső – által okozott beázási károkat. A kárszakértők megvizsgálják a tető állapotát és a vihar közrehatását, ezt akkor is figyelembe veszik a kártérítés meghatározásánál, ha a tetőn nincs látható nyoma a viharnak – írják az közleményükben.