Az “Európa mi vagyunk” mottóval rendezett május elsejei eseményen Gaskó István közölte: sok olyan dolog történt a nyolc évvel ezelőtti EU-csatlakozás óta, ami időszerűvé teszi üzenetük hirdetését. Példaként említette az uniós zászlóégetést, és azt, hogy a kormány azt híreszteli, “az Európai Unió vezetése egy vidéki kóceráj vezetésére sem biztos, hogy alkalmas”.
Ennek a folyamatnak megálljt kell parancsolni! – mondta a Liga elnöke. Szerinte a magyar emberek az EU részének tekintik magukat, “azt szeretnénk, ha a politikai elit (…) lényegesen nagyobb tisztelettel fordulna a társadalom akarata, vágyai felé, saját hibáit nem az unióra próbálná hárítani”, illetve nem “hergelnék” az EU ellen a magyar társadalmat.
A Liga tiltakozik azon intézkedések ellen, amelyek az egészségbiztosítás privatizációját jelentették volna, ellenzik a kormány- és köztisztviselők indoklás nélküli felmondását lehetővé tevő törvényt, az egykulcsos személyijövedelemadó-rendszer bevezetését, a sztrájktörvény olyan módosítását, amely korlátozza a sztrájkjog gyakorlását.
A Liga ellenzi a magánnyugdíj-pénztárak “lenyúlását”, a munka törvénykönyvének (Mt.) olyan átalakítását is, amely hátrányt okoz a munkavállalóknak, megnehezíti az életüket. Nem fogadják el a rendvédelemben működő szakszervezetek működésének ellehetetlenítését, a korkedvezményes nyugdíjak megvonását.
“Úgy látjuk, hogy a mindenkori hatalom kevésbé törődik az európai értékekkel mint a magyar állampolgárok” – összegzett Gaskó István, majd kiemelte: arra szeretnék felhívni a hatalom figyelmet, hogy “Európa mi vagyunk”, és hogy ennek megfelelően építse a magyar társadalom jövőjét, mert minden más irány téves.
A Liga ifjúsági tagozatának tagjai a városligeti emlékkő melletti területre kitűzték az uniós tagállamok zászlóit, majd – egyebek mellett – “társadalmi igazságosság”, “szociális párbeszéd”, “érdekegyeztetés”, “egyenlő munkáért egyenlő bért”, “tisztes munka”, “sztrájkjog” feliratú transzparensekkel járták körbe azokat, végül megformázták az “Európa mi vagyunk” mottót.