Belföld

Nem egyeznek a Zsanett póthajából és a helyszínről vett minták

Nem egyeznek a Zsanett póthajából és a helyszínről vett minták - közölte Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a TV2 műsorában.

Az igazságügyi nyomszakértő a póthajat és az ott talált nyomokat vetette össze, és semmilyen egyezőséget nem tudott kimutatni – foglalta össze a vizsgálatok eredményét a Fővárosi Főügyészség szóvivője. E. Zsanettet állítása szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitte őt, ahol ketten nemi erőszakot követtek el vele szemben a három másik rendőr jelenlétében.

Magyar György, az egyik rendőr ügyvédje az új vizsgálati eredményeket úgy értékelte: “a szakvélemény kizáró, kizárja azt, hogy bármilyen összefüggés lenne a rendőrök és Zsanett között.”
Zsanett jogi képviselője, Tuza Péter szerint ugyanakkor a legelső DNS-szakértői vizsgálat azt rögzíti, hogy mintegy 29 szőrképlet állt a szakértők rendelkezésére, viszont ebből csak 17 szőrképletet bocsátottak a rendelkezésükre a vizsgálat során.

Van egy híre, fotója, videója? Töltse fel az FN Tudósítóra!

A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével.

Az öt rendőr ellen szeptember 12-én vádat emelt a Budapesti Katonai Ügyészség szolgálatban elkövetett kötelességszegés miatt és közülük hárommal szemben hivatali visszaélés miatt is. A szolgálatban elkövetett kötelességszegést a katonai ügyészség szerint az öt rendőr azzal követte el, hogy engedély nélkül elhagyta járőrkörzetét. A hivatali visszaélést pedig azzal követte el három rendőr: amikor észlelték, hogy az intézkedés alá vont személynél nem volt személyi okmány, illetve a jármű alapvető iratai is hiányoztak, szabálysértési bírság kiszabása vagy feljelentés helyett hagyták, hogy mentesüljön a felelősségre vonás alól.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik