Ez a cselekmény nem tartozik abba körbe, amit a választási rend elleni bűncselekményként a Btk. büntetni rendel – mondta el hétfőn a MTI-nek a Jász-Nagykun-Szolnok megyei főügyész helyettese. Miután a kopogtatócédula nem minősül okiratnak, mert nem hatóság állítja ki, így okirattal való visszaélés nem történt, csupán hanyag munkavégzés – tette hozzá Varga Árpád.
A választási eljárásról szóló törvény szerint az a választópolgár, aki valamilyen okból nem kapta meg az értesítőt és az ajánlószelvényt, azokat a helyi választási irodától igényelhette – tájékoztatott Szolnok város jegyzője. Ezzel a bejelentéssel az érintett területen lakók többsége élt is – jegyezte meg Szakali Erzsébet. Arra azonban felhívta a figyelmet, hogy ha valaki már felhasznált hamis névaláírással eltűnt kopogtatócédulát, hiába küldte be az érintett a magáét, mindkettő ajánlás érvénytelennek számított.
Szolnokon a Széchenyi városrész 2. számú választókörzetében, a Málna, a Barátság, a Harmat és a Sárkány út, illetve a Pipacs tér területét érintően eltűnt kopogtatócédulák ügyére akkor derült fény, amikor a Szabad Demokraták Szövetségének egyik önkormányzati képviselőjelöltje ajánlószelvényeket gyűjtött magának.
Gara Péter, a Magyar Posta kelet-magyarországi régiós szervezetének kommunikációs munkatársa az üggyel kapcsolatban akkor közölte: a vizsgálat során kiderült, hogy a próbaidős kézbesítő valóban a „kukába helyezte el” a küldeményeket. Fegyelmezetlen munkavégzése miatt munkaviszonyát megszüntették, és rendőrségi feljelentést tettek. A posta minden érintettől elnézést kért.