A várhatóan több ezer érdeklődőt vonzó hétvégi nyílt napokon a látogatók megtekinthetik az MNB rendszerint csak hétköznap nyitva tartó Látogatóközpontját, továbbá lehetőség nyílik az MNB most százéves, szecessziós elemekben gazdag műemléképületének megtekintésére is.
A 2004. márciusában nyílt Látogatóközpont 840 négyzetméter alapterületű kiállítása öt, egymáshoz kapcsolódó témakörön vezeti végig a látogatót.
Öt kiállítás
A pénz kialakulása mellett bemutatja Magyarország pénztörténetét Szent István korától napjainkig, felvonultatva az MNB 50 ezer darabból álló érmegyűjteményének legérdekesebb darabjait.
A látogatók megismerkedhetnek az önálló magyar jegybank történetével, annak 1924-es alapításától napjainkig, sőt a kor hangulatából is kaphatnak ízelítőt, ha bepillantanak az 1930-as évekbeli bankos dolgozószobába.
Innen csak pár lépést kell megtenni ahhoz, hogy a látogatók kibővítsék az euróra vonatkozó ismereteiket vagy megismerjék az infláció kialakulásának okait és gazdasági hatásait.
Rövidfilmek
Emellett rövidfilmek mutatják be a pénz kialakulását, a bankjegyek és érmék készítésének folyamatát, az MNB épületét és a legendás Aranyvonat történetét.
Szombaton és vasárnap délelőtt 10 órától 17 óráig félóránként indulnak csoportok a bank munkatársainak vezetésével a főépület legszebb részeinek megtekintésére.
Ahol a kamatdöntések születnek
Az érdeklődők így többek között láthatják a Monetáris Tanács üléseinek helyszínét, a nagytanácstermet, a kisebb ülések lebonyolítására szolgáló Popovics-termet, Róth Miksa ólomüveg-ablakait, az előcsarnokokat, a főlépcsőházat és az épület számos szép részletét.