A legrégebbi és hosszú ideig a legsikeresebb kereskedelmi rádiónak számító Danubius agóniája az országos rádiófrekvenciák újbóli megpályáztatásával kezdődött. A tender 2009. október 28-i eredményhirdetése során az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) mind a Danubius, mind a másik országos kereskedelmi rádió, a Sláger frekvenciáját más cégeknek adta át. A döntés értelmében november 19-től nem sugárzott műsort az éterben a Danubius, azonban egy hét hallgatás után az interneten újra jelentkezett az adó. A stúdió keddi lekapcsolása azonban azt jelenti, hogy a Danubius a világhálón sem szórakoztat tovább, vagyis végleg lezárult egy korszak.
A Danubius rádió 1986 júliusában kezdte meg a műsorsugárzást, kezdetben csak németül, majd 1987-től magyarul is. A rádióadó 1989-től lett kizárólag magyar nyelvű, később már napi 24 órában szórakoztatta a hallgatókat. A 2000-es évek első felében a leghallgatottabb magyar kereskedelmi rádió volt.
A Danubius az országos rádiós frekvenciacsomagok kapcsán kiírt pályázat eredményét megtámadta, azonban ez az akció nem hozott sikert. A Fővárosi Bíróság döntése szerint ugyan az ORTT jogellenesen járt el, amikor nem zárta ki alaki hibák miatt a pályázók közül a Danubius frekvenciáján később Class FM néven új adót indító Advenio Zrt-t, azonban a műsorszolgáltatási szerződés semmisségét nem mondta ki.