A civil testület több mint 600 internetes tartalomszolgáltatást figyel majd a kampánycsend idején, de tevékenységük kiterjed a fórumokra és politikusi blogokra is. A résztvevők egyetértettek abban, hogy az MTE etikai kódexének betartása esetén a tartalomszolgáltatók biztosan nem követnek el jogsértést.
„Az internet olyan médium, amelyen a kampánycsendsértések nehezen megfoghatók, a szabályozás könnyen kijátszható” – mondta Barlai Réka, az MTE Monitoring Bizottságának vezetője. A Bizottság célja továbbra sem a szankcionálás vagy a kampánycsendsértők “feljelentése”, hanem a tartalomszolgáltató műhelyek segítése abban, hogy a törvények előírásait – így a kampánycsendre vonatkozó rendelkezéseket – az internetre is alkalmazni tudják.
A Választási Monitoring Bizottság az MTE által létrehozott csoport, amely a kampánycsend ideje alatt felügyeli az MTE által – az Országos Választási Irodával együttműködésben – kidolgozott Választási Tartalomszolgáltatási Kódex ajánlásainak betartását. A Bizottság a 2002. áprilisi országgyűlési választások óta már összesen öt alkalommal végzett eredményes monitoring tevékenységet.
Amennyiben valamely tartalomszolgáltató eljárása a kampánycsendet megsérti, akkor a Monitoring Bizottság felszólítja a tartalomszolgáltatót a jogszerűtlen magatartás megszüntetésére, és javaslatot tesz a jogszerű tartalomszolgáltatásra. Amennyiben az érintett tartalomszolgáltató a felszólítás ellenére sem távolítja el a jogsértő tartalmat, a bizottság jelenti a jogsértés gyanúját az Országos Választási Bizottságnak. A Választási Etikai Kódex alkalmazása az MTE tagjaira nézve kötelező, a nem tag tartalomszolgáltatók számára a kódexben foglaltak csak ajánlásként értelmezendőek.
Az Azahriah-jelenségnél már csak a róla készült „dokumentumfilm” szürreálisabb
Megnéztük Mazzag Izabella műfajilag nehezen besorolható filmjét az első magyar szupersztárról. Mi vagyunk Azahriah – kritika.