Az első negyedéves erős növekedés az övezet északi országcsoportjának volt köszönhető: az élen Németországgal és Franciaországgal, Hollandia, Belgium és Ausztria teljesített jól, míg Olaszország, Spanyolország és Görögország rosszabbul végzett, a portugál GDP egyenesen csökkent.
A GDP-k alakulásának szórása várhatóan az idei év egészében is jelentős marad: a görög 4 százalékos, a portugál 2 százalékos csökkenés ellenpontjaként Németországban, Észtországban, Finnországban, Luxemburgban és Szlovákiában 3 százalék feletti növekedés valószínűsíthető.
A magánfogyasztás kilábalása is egyenetlen marad, tükrözve a nagy jövedelemkülönbségeket, valamint a munkaerőpiacok és a jóléti szféra eltérő fejlődését az egyes országokban.
A magánbefektetések valószínűleg erősödnek a tagállamok többségében.
Az euróövezeti infláció várható alakulásával kapcsolatban az IMF két modellt vázol fel: az első forgatókönyv szerint 2011 végéig már mérséklődő inflációval lehet számolni, főként az energiaár-infláció csökkenése miatt. A második modell magasabb – bár ez esetben is csökkenő irányzatú – inflációval számol, amely azonban 2012 végére még mindig jelentősen 2 százalék felett marad.