A találkozón áttekintették a közel-keleti térség biztonságpolitikai kérdéseit – tájékoztatta az MTI-t Szilágyi Zoltán, az Országgyűlés sajtófőnöke. A király megerősítette: országa a jövőben is folytatja régión belüli hagyományos kiegyensúlyozó és közvetítő politikáját, egyben stratégiai együttműködést szorgalmazott az arab világ államai és a nyugat országai között az Iszlám Állam elleni harcban.
Kövér László kijelentette: Magyarország a nemzetközi koalíció tagjaként erejéhez mérten igyekszik részt venni az Iszlám Állam elleni küzdelemben. Az Országgyűlés elnöke az Atef Taravnehhel, a képviselőház elnökével folytatott megbeszélésen úgy fogalmazott, hogy Magyarország elkötelezett a hagyományosan jó kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztése mellett.
Felsőoktatás és energetika
Kövér László a kapcsolatok kiterjesztése érdekében megemlítette a nemzetközi fórumokon való szorosabb együttműködést, külön kiemelve az Unió a Mediterrán Térségért Parlamenti Közgyűlés áprilisi lisszaboni házelnöki találkozóját és az Interparlamentáris Unión belüli kapcsolattartást.
A házelnök üdvözölte, hogy két ország között stratégiai együttműködés van kialakulóban a felsőoktatási és az energetikai szektor területén, köszönhetően az egy évvel ezelőtt Budapesten megrendezett első gazdasági vegyesbizottság ülésének. A következő találkozónak ez év második felében Ammán ad otthont.
Kövér László szólt a két ország fővárosát összekötő közvetlen légi járat hiányáról is, kérve vendéglátóit, hogy szorgalmazzák a Royal Jordanian légitársaság budapesti menetrend szerinti járatainak indítását, amely nemcsak a turizmust, de a gazdasági élet szereplőinek kapcsolattartását is elősegítené.
Atef Taravneh köszönetét fejezte ki a korábban Jordániának felajánlott és rendkívül népszerű 400 fős magyarországi felsőoktatási ösztöndíjért.
Kövér László a nap folyamán megbeszélést folytatott Abdul-Rauf Ravabdeh szenátusi elnökkel, csütörtökön pedig Abdalláh Enszúr miniszterelnök fogadja az Országgyűlés elnökét.