Szórakozás

Kidobta az exe 280 milliárd forintnyi merevlemezét – a megoldás „kulcsa” a világ egyik legdrágább szeméttelepén lehet

A férfi jelenleg a szemétlerakó átkutatásának jogáért küzd.

Nagyjából kilenc-tíz évvel ezelőtt egy James Howells nevű brit férfi megkérte a barátnőjét, hogy dobjon ki néhány fekete zsákot. Az egyikben a régi laptopjának merevlemeze is megtalálható volt. Halfina Eddy-Evansnek, a műveletet végrehajtó barátnőnek sejtelme sem volt arról, mit rejt a zsák. Eltelt három év, a párnak időközben született két közös gyermeke, azóta külön is váltak, Howells pedig szép lassan rájött, hogy a kidobott winchester 569 millió fontot (körülbelül 281 milliárd forint) ér.

„Nem az én hibám volt, hogy elvesztettem. Jobban szeretném, mint ő, hogy megtalálja. Már belefáradtam, hogy erről hallok. Remélem, megtalálja – nem mintha egy fillért is szeretnék a pénzéből, de attól legalább elhallgatna végre” – idézi a már volt barátnőt, Eddy-Evanst a Daily Mail.

Jelenleg a csillagászati összeget érő merevlemez legnagyobb valószínűséggel a newporti szemétlerakóban vár a szerencsés megtalálójára, eredeti gazdája pedig minden követ megmozgat, hogy valamiként hozzáférjen a kriptovalutához. Howells azt állítja, hogy 2009-ben bányászta ki a bitcoint, de megfeledkezett róla, ezzel párhuzamosan pedig egyre zajosabb lett a laptopja, ami gyermekeinek az anyját ugyanannyira zavarta elalváskor, mint az, hogy a férfi megfoghatatlan digitális pénzek bányászatával tölti az idejét. James Howells eladta a laptop alkatrészeit, a régi merevlemezről pedig mindent átmásolt az új eszközére, kivéve a bitcoinokhoz tartozó jelszó apró fájlját, ugyanis azt az új operációs rendszere nem engedte. A szinte teljesen kiürített winchester ezután egy fiók mélyére került, majd bele abba a bizonyos fekete zsákba, aminek az értéke napról napra nő, és amely emléke több mint tíz évvel később is kísérti a 39 éves férfit.

A „kulcs” feltételezett lelőhelyén több mint 1,4 millió tonna hulladék van, azonban Howells szerint csak egy 100 ezer tonnányi területet kellene átfésülnie a merevlemez megtalálásához. A férfi jelenleg azért küzd, hogy átkutathassa a lerakóhelyet, azonban a városi tanács ezt nem szeretné engedélyezni számára, miután úgy vélik, az ilyen jellegű munkák negatív hatással lennének a környezetre. Howells ezzel szemben közel 500 millió font kártérítés megfizetését szeretni kiperelni a tanácsból, amiért a „hozzájárulása nélkül visszatartják a vagyonát”.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik