Belföld

Széthullott az MLSZ elnöksége

Lemondott tagságáról a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökségének két tagja. Távozásukkal az elnökség és az elnök, dr. Bozóky Imre mandátuma is megszűnt. Az MLSZ alapszabálya szerint 30 napon belül kell tisztújító közgyűlést összehívni.

Horváth Cs. Attila, a Győr-Moson-Sopron megyei szövetség elnöke délután jelentette be lemondását, sőt, a magáé mellett a beteg Nemes Ferenc Fejér megyei elnök távozásáról is értesítette az illetékeseket – írja a Nemzeti Sport. A testület létszáma az eredeti fele alá csökkent, így az elnökség és Bozóky mandátuma is megszűnt. Az MLSZ alapszabálya szerint 30 napon belül kell tisztújító közgyűlést összehívni.

A Győr-Moson-Sopron megyei elnök délelőtt még aláírta a megyei szakszövetségi elnökök összefogást sürgető állásfoglalását. “Szükségesnek tartjuk leszögezni, hogy a labdarúgásunk jelenlegi helyzetében, amikor az MLSZ elnöksége működésképességének határán van, minden korábbinál nagyobb szükség van az egyetértésre, a közös fellépésre annak érdekében, hogy az előttünk álló legfontosabb feladatok teljesítése ne szenvedjen csorbát” – áll a sportvezetők kommünikéjében. Horváth délután viszont bejelentette saját és távol lévő kollegájának lemondását. Az elnökség létszáma ezzel hétre apadt, így automatikusan megszűnt a testület, és vele Bozóky Imre elnök mandátuma is.

Matthäus mehet

Az MLSZ alapszabálya szerint egy három fős ad hoc bizottság veheti át az elnökség munkáját, és harminc napon belül, azaz februárban kell majd összehívnia a közgyűlést. A bizottságot a rendkívüli közgyűlés január 20-án választja majd meg, addig Berzi Sándor főtitkár látja el az ügyvivői teendőket.

A közgyűlésben uralkodó erőviszonyokat ismerve valószínűsíthető, hogy az új elnökség feje nem Bozóky Imre lesz, és a testület nem hosszabbítja majd meg Lothar Matthäus szövetségi kapitány szerződését sem.

A Kisteleki-Bozóky futballháború utolsó előtti csatájaként december 21-én lemondott az MLSZ elnökségének öt a profiliga által delegált tagja. A testület Kisteleki István tervei szerint már akkor feloszlott volna, ám Kutasi Róbert, a REAC klubigazgatója, és Puhl Sándor alelnök megtagadta a lemondást, Horváth Cs. pedig a többi megyei vezető kérésére kivárt. Mostanáig.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik