A DK képviselője furcsállotta, hogy miközben Polt Péter korábban arról tájékoztatta, hogy a Szigetcsúcson található hét ingatlan és a „volt pedagógusszálló” értékesítése ügyében nyomozás indult, az egyik érintett ingatlanon bontási munkákba kezdtek. A legfőbb ügyészt ezért egyebek mellett arról kérdezte, hol tart a nyomozás, hallgattak-e ki gyanúsítottakat, ha igen, hány embert, milyen gyanú alapján, és mikorra várható érdemi ügyészségi szakmai döntés.
Vadai Ágnes arra is választ várt, hogy az „igazságszolgáltatás független, pártatlan és önálló szakmai közreműködőjeként”, a „jogrend, a törvényesség és az igazságosság legfőbb őreként” Polt Péter milyen konkrét lépéseket tart szükségesnek a hasonló szándékos visszaélések megszüntetése, jövőbeli megakadályozása érdekében?
A legfőbb ügyész minderre azt válaszolta, hogy a szigetcsúcsi ingatlanok ügyében
Polt Péter a határozat indokolását úgy foglalta össze, hogy a lefoglalt dokumentumok alapján a Csepeli Városgazda Nonprofit Zrt., illetve a kerületi önkormányzat nevében eljáró személyek a jogszabályok adta keretek között jártak el, szándékos vagyonkezelői kötelességszegés nem volt megállapítható, az ingatlanok értékbecslését végző társaság hitelességét megkérdőjelező tény sem jutott a nyomozó hatóság tudomására, így az értékbecsléseket elfogadva az értékesítéseknél vagyoni hátrány nem keletkezett.
Az ügyben gyanúsítottat nem hallgattak ki. A nyomozó hatóság végig a felderítés szabályai szerint, önállóan járt el, a beszerzett bizonyítékok értékelése után így döntött az eljárás megszüntetéséről is. Határozatát a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség felülvizsgálta, azt törvényesnek és megalapozottnak találta, ezért az ügyben tovább ügyészségi intézkedés sem indokolt közölte válaszában a legfőbb ügyész.