Közélet

A magyar kormány szerint a Hungary Helps programmal megállítható a migráció

MTI / Fehér Bertalan
MTI / Fehér Bertalan

A magyar modell működik, a migráció megállítható, mérsékelhető helybe vitt segítségnyújtással

– jelentette ki az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkár kedden a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A Hungary Helps elnevezésű programra 2017-es indulása óta tavalyi összegzésünkig 11 milliárd forintot költöttek. A legjelentősebb összegeket a Közel-Kelet válságövezeteire fordítják, de Afrikába is jutott pénz. A részben a menekültek ellen is hangoló kormánypropagandára ennek az összegnek a többszöröse ment el, miközben lényegében megszűnt a magyar menekültügyi rendszer.

Kapcsolódó
Soknak tűnhet, de aprópénzzel segíti az üldözött keresztényeket a kormány
A Hungary Helps programra 2017-es indulása óta eddig 11 milliárd forintot költöttek. A legjelentősebb összegeket a Közel-Kelet válságövezeteire fordítják, de Afrikába is jutott pénz. A részben a menekültek ellen hangoló kormánypropagandára ennek az összegnek a többszöröse ment el.

A műsorban arról beszéltek, hogy a miniszterelnök sajtófőnökének hétfői tájékoztatása szerint köszönetét fejezte ki Orbán Viktor kormányfőnek és a magyar népnek Szíriából Jean Abdo Arbach homszi érsek azért a támogatásért, amelynek nyomán 200 menekült szír család térhetett vissza otthonába.

Azbej Tristan erre reagálva elmondta, a Hungary Helps Program szerinte egy sikeres választ jelenthet a migrációs válság enyhítésére még egy olyan súlyos humanitárius válsághelyzetben is, mint ami Szíriában van. Emlékeztetett, hogy a kormány döntése nyomán 2019-ben mintegy egymillió eurós segítséget nyújtottak, hogy a Homszból elüldözött keresztények otthonait, templomait és intézményeit felújítsák.

Azbej Tristan elmondta azt is, hogy a program révén több mint harminc országban, mintegy 100 ezer embernek tették lehetővé a szülőföldön való megmaradást.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik