Az a döntés született, ami nehéz döntés, hogy a lezárást a következő hétvégére is meghosszabbítjuk Alpes-Martimes megyében az előző két hétvégéhez hasonlóan
– mondta a kormányszóvivő. Jelezte, hogy a jövő héten ismét összeül a védelmi tanács, mielőtt esetlegesen megszüntetik a rendkívüli karanténintézkedést, ugyanis a mutatók már javulnak a francia Riviérán.
Kedden az északi Pas-de-Calais megye illetékesei is bejelentették, hogy a brit vírusvariáns térnyerése miatt a hétvégi lezárás egész márciusban érvényben marad, s a terület egészségügyi intézményeiből Belgium határ menti kórházaiba szállítanak át betegeket.
Miután a járványhelyzet Franciaországban régiónként nagyon különböző, a kormány néhány hete új stratégiát alkalmaz: a legfertőzöttebb területeken hétvégi lezárást léptetett életbe a vírus terjedésének megfékezésére.
A lélegeztetőgépen lévő csaknem 4 ezer fertőzött negyedét Párizsban látják el.
Ez feleannyi, mint a járvány egy évvel ezelőtti első hullámának csúcspontján, de a január eleji 2600-ról fokozatosan érte el a második hullám november végi szintjét. A decemberi csúcsponton csaknem 5 ezren voltak intenzív osztályon.
A kormányszóvivő szerdán elismerte, hogy a kórházi helyzet az Ile-de-France régióban különösen nyugtalanító, ezért a következő napokban a fővárosi kórházakból más régiókba terveznek betegeket átszállítani.
A regionális egészségügyi hatóság már hétfőn arra kért minden fővárosi kórházat, hogy a kevésbé sürgős beavatkozások negyven százalékát halassza el annak érdekében, hogy a következő napokban legyen elég kapacitás az új betegek fogadására.
A főváros és környékének lezárását, ahol több mint 12 millióan élnek, azonban kizárta a kormányszóvivő.
Jelenleg az egész ország területén délután 6 órakor kezdődő éjszakai kijárási tilalom van érvényben, a vendéglátóhelyek, a kulturális intézmények és a sportolásra alkalmas helyek több mint négy hónapja zárva vannak, de az iskolák és a 10 ezer négyzetméternél kisebb alapterületű üzletek nyitva tartanak.
A járványban eddig több mint 89 ezren vesztették életüket.
Az országba eddig beérkezett 9,3 millió adag oltóanyagból több mint 4 millióan (6,2 százalék) kapták meg az első dózist és 2 millióan (3 százalék) mindkét komponenst.