Ha a feszültség tartóssá válik, romolhat a teljesítményünk a munkahelyünkön, de a magánéletünk sem lesz az igazi, arról nem is beszélve, hogy hosszabb távon a túl sok stressz meg is betegíthet bennünket. Ha nagyobb a ránk háruló teher, mint amit el tudunk viselni, idővel a feszültség testi bajokat is okozhat. Kezdetben olyan intő jelek mutatkoznak, mint például a fej- és a gyomorfájás, esetleg szoríthat a mellkasunk is, ám ha ezeket a jeleket nem vesszük komolyan, és továbbra is túl stresszes életmódot folytatunk, akkor nehezebben kezelhető betegségek is kialakulhatnak.
Tippek a stressz oldására
1 – Gyakori probléma, hogy elveszünk a feladatok tengerében a munkahelyünkön. Sokat segíthet, ha felállítunk egy rangsort a megoldandó feladatokról és mindig csak lépésről lépésre haladunk.
2- Sokan nehezen álljuk meg, mégis fontos alapszabálya a kevésbé stresszes életmódnak, hogy a munkát soha nem visszük haza. Amint belépünk otthon az ajtón, nem foglalkozunk tovább sem a feladatainkkal, sem pedig a munkahelyi problémáinkkal. Koncentráljunk magunkra és a családunkra. Most sokan dolgozunk home office-ban, ami megnehezíti az elengedést, viszont fontos, hogy legyenek olyan szakaszai a napunknak, amikor nem a munkával foglalkozunk, hanem megpróbálunk feltöltődni.
3- Félórányi relaxáció is sokat segíthet. Engedjünk magunknak egy kád vizet, csepegtessünk illóolajat, gyújtsunk mécsest és kapcsoljunk be valamilyen nyugtató zenét.
4- Mozogjunk rendszeresen. A mozgás csökkenti az izmok feszültségét és segíti a boldogsághormonok termelődését. Ha home office-ban dolgozunk, tartsunk néha szünetet. Végezzünk el egy-két tornagyakorlatot vagy tegyünk egy rövid sétát a szabad levegőn. Bezártság esetén még fontosabb a mozgás.
5- Segíthet a három gyógynövény – macskagyökér, komló és citromfű – kivonatát tartalmazó Sedacur forte is. Ez a gyógynövénytartalmú gyógyszer recept nélkül kapható a patikában. Nappal oldja a feszültséget, éjszaka pedig segíti az alvást. Sem a koncentrációra, sem pedig az autóvezetéshez szükséges készségekre nincs negatív hatással. Hozzászokni nem lehet, és nem okoz függőséget sem.