Átvernek minket az eperrel, mint megírtuk, egy magyar termelő orra előtt „magyarították” az importot: kiszedték az eredeti spanyol rekeszekből a kis átlátszó műanyag dobozkákat, és abból átöntötték az epret a magyar felségjelű faládákba.
Az eset kapcsán megkérdeztük a Nagybani piacot, észlelték-e, hogy ilyen tevékenység folyik a területükön, és mi történik, ha egy kereskedőt átcímkézésen kapnak?
Kedden este is ment az átcsomagolás
Cikkünk megjelenése kapcsán fokozottan ellenőriztetik az eper értékesítésének körülményeit – derült ki a válaszukból. Kedden este munkatársaik azt tapasztalták, hogy nem a piacon árusító termelők vagy kereskedők „magyarítják” az import árut, hanem a vásárló kereskedők közül van olyan, aki nem az eredeti csomagolásban kívánja elszállítani a megvásárolt árut.
Mellékelték az esetről készült feljegyzést is, amiből kiderül, hogy telefonon kaptak értesítést az eper átcsomagolásáról, és a helyszínre érve látták, valóban import epret raknak faládákba. A kereskedő a piacfelügyelet kérdésére azt mondta,
Ezen kívül más szabálytalanságot nem tapasztalt a piacfelügyelet, átcímkézést sem. A kereskedőt figyelmeztették, hogy ilyen tevékenységet nem folytathat a Nagybani piacon. Ő ezt tudomásul vette, a maradék import ládás epret bepakolta a kisteherautóba elhagyta a piac területét. Ezek szerint mégis befért.A piacfelügyelet nem szankcionálhat
Azonban a jelenség kapcsán úgy véli a Nagybani, hogy a fogyasztók figyelmét célszerű lenne felhívni arra, hogy informálódjanak az eper származásáról. Hiszen a kereskedő köteles az árun feltüntetni annak származási helyét, tették hozzá.
Biztosítottak továbbá, hogy az eper értékesítési körülményeit továbbra is kiemelten kezelik, és folyamatosan ellenőriztetik.
Szerdán jött a hír, hogy nem csak az eperrel verhetnek át minket:
Kiemelt kép: Kovács Attila / MTI