Az új vizsgálat alapján 2050-re még a legjobb esetben is több ezerrel nőhet azok száma, akik sürgősségi kezelésre szorulnak majd a forróság miatt – írja a Phys.org.
A szakértők azt elemezték, hogy 2005 és 2012 között 136 nagyvárosi régióban nyaranként hányan fordultak orvoshoz hipertermiával, azaz túlmelegedéssel. A csapat emellett azt is felmérte, hogy a különböző klimatikus forgatókönyvek mellett hányan szorulnak majd a jövőben sürgősségi kezelésre hipertermia miatt.
Ha nem sikerül csökkenteni a klímaváltozás mértékét, 2090-re 28 00-re nőhet a szám. Rosszabb esetben 2050-ben 28 000-rel többen kerülnek majd kórházba túlmelegedés miatt, 2090-ben pedig már 65 000-rel.
David Mills, az ABT Associates kutatója és a csapat tagja szerint munkájuk célja az volt, hogy nem fizikai értékekkel mutassanak rá az éghajlatváltozás jelentőségére, hanem olyan, az emberek számára jobban érthető jellemzővel, mint az egészség.
Ez egy másik módja annak, hogy azt mondjuk: »ezt jelentheti önnek az éghajlatváltozás«
– nyilatkozta a szakértő.
2016-ban már megjelent egy hasonló tanulmány, melyben azt tárgyalták, hogy miként befolyásolja majd a globális felmelegedés a közegészséget. Abban a kutatásban külön hangsúlyt fektettek a forrósághoz köthető halálesetekre.
Megfelelő kezelés nélkül a hipertermia igen súlyos hatásokkal járhat, és akár halált is okozhat.
Kiemelt kép: Thinkstock