Kontra

Bűn és bűnhődés rovat a Kontrában: az Egyesült Államokban szerelemféltésből megöltek egy feltörekvő kerékpárost, míg Jan Ullrichról dokusorozat készült, amiből elég sok minden kiderül.
Kusztor Péterrel, a magyar kerékpársport egyik legszívósabb és kétségkívül legintelligensebb szereplőjével beszélgettünk. Közel két évtized megkerülhetetlen versenyzője ő, nem érdemtelenül. Kuszti valóságos hídemberként kötötte össze Bodrogi Laci kronókorszakát napjaink Valter Attila nevével fémjelzett érájával.
Recesszió a kerékpár-kereskedelemben – mekkora bajban sokunk kedvenc dílere, a Wiggle? Ciki vagy cuki? Chris Froome, az egykori Marginal Gains-admirális 3 év után előkapta a colstokot, de mi lett a mérés eredménye? Aranyként fénylik Takács Zsombi ezüstje – magyar cyclocross-ünnep a francia Pontchateau-ban.
Óra indul! Ahogy bioszon tanultuk: minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Dilemma vagy rögtön anomália, hogy valami azért, mert időmérésre szolgál, még nem tekinthető órának?
Short news, big booms – kitört a nagy uborkaszezon! Pezseg az élet a kerékpársportban a Tour de Kuanghszival, szezonzáró utáni szezonzárókkal, európaizálódó gravelversenyekkel, és tele bulvárral.
A Kontra podcast legújabb adásának középpontjában a gyerekek. Mire ültessük, hogyan ültessük, mit adjunk és mit ne adjunk rájuk? Mi legyen a forgalommal? Csak mi, szülők félünk és féltünk? Paranoia vagy valós a veszély? Van megoldás, vagy csak irány az erdő? A két apa a stúdióban alaposan körüljárja a gyerekkerékpárok körüli zűrzavart!
Visszatért a Kontra podcast, amely megújult felállásban, de a régi lendülettel vesézi ki a kerékpáros világ külföldi és hazai aktualitásait. Mi más is lehetne a téma, mint a 78. Vuelta a Espana – Valter Attilával, Jumbo-dominanciával, GC Kuss-szal és egy állandóan témát szolgáltató Remco Evenepoel-lal.
Régóta szeretnénk egy adást készíteni arról, hogy milyen a gazdasági háttere a kerékpársportnak, és hogy ez miért befolyásolja alapvetően a jövőképét és a lehetőségeit a sportnak. A Kontra vendége Dénes Ferenc sportközgazdász volt.
1400 kilométer és több mint 20 ezer méter szintemelkedés – ez Magyarország legnagyobb bringás kalandja, a Hungarian Divide. Erről beszélgettünk a Kontra legutóbbi adásában.
Ezúttal leszállunk a nyeregből és Csutka Istvánnal – akit legtöbben Camino Steve-ként ismerhetnek – a túrázásról beszélgetünk egy kiadósat. István gyalog bejárta már gyakorlatilag a fél világot és megosztja velünk, hogy mire kell figyelni, amikor valaki egyedül vág neki egy útnak, és hogy miért nem érdemes ezeket a kalandokat mindig csak halogatni.
Kivételesen nemcsak szakmai, hanem szurkolói és turisztikai szempontból is részletesen kivesézzük a 105. Giro d'Italiát Lengyel Tamással és Bodnár Gergővel. Meg természetesen szóba kerül a 19. szakasz ominózus bal kanyarja is.
EPO, nandrolon, danabol, IGF, növekedési hormon – sorolhatnánk még, de ennyiből is könnyen kitalálható, hogy a Kontra legújabb adásában a doppingról lesz szó. A vendégünk: dr. Tiszeker Ágnes.
Miért nem lehet egy sportolót csak a wattértékei alapján megítélni? Hogyan ne vesszünk el az elérhető adatok tengerében? Mire kell figyelni, ha fiatal, vagy épp nem annyira fiatal kerékpárosként tervezünk wattmérővel edzeni? Ezekről beszélgettünk.
Mit tehetek, ha ellopják a lámpaoszlophoz csatolt kerékpáromat? És amikor országúti bringával haladok, majd leszorít egy autós, de valami csoda folytán megjegyeztem a rendszámát? A közlekedési és munkahelyi balesetekkel foglalkozó szakjogásszal, dr. Herpy Miklóssal a többi közt ezekről beszélgettünk.
A mountain bike-ok jelentős technikai fejlődésen mentek keresztül az elmúlt években. Az erős gyártói marketing és nem utolsó sorban a kategóriák sokasága miatt próbálunk segíteni abban, hogy mire érdemes valójában költeni, és min érdemes inkább spórolni.
Vajon hogyan lehetne fiatalkorban felismerni és támogatni a gyerekekben rejlő tehetséget, pontosabban tehetségcsírát? Ennek megválaszolásában Bácsné Trefil Edina szakpszichológus volt segítségünkre.
Fejest ugrunk a kerékpáripar legmeghatározóbb, legmegrázóbb és legnagyobb hullámokat kavaró történéseibe.
#AeroIsEverything...vagy lehet, hogy mégse? A versenyek egyre gyorsulnak és a Forma 1-es technológia napról napra jobban bekúszik a kerékpársportba. Ez a fejlődés viszont nem megy végbe – a szó szoros értelmében – áldozatok nélkül.
Mi kell ahhoz, hogy megépüljön ma Magyarországon egy bringapálya? Miért ez az egyik legjobban megtérülő beruházás, amibe egy önkormányzat belefoghat?
Kötelező adás következik a cyclocross szerelmeseinek – és persze mindenki másnak is. Ismét Hamvas Bálint volt a vendégünk, akivel visszatekintünk 14 év fotózására, élményeire és versenyeire.
Az EU javaslatára hamarosan lecsökkenhet a kerékpárok áfája öt százalékra. Sipiczki Róberttel, a Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetség (MKKSZ) elnökével beszéltünk arról, hogy ennek milyen hatásai várhatóak, illetve a cégek számára biztosított kerékpáros adómentesség miért lehet jelentős a sport növekedése szempontjából.
Most megtudhatsz mindent, amit az e-bike-okról tudni kell. Szatzger Ákossal ültünk le beszélgetni, és próbáltunk tiszta vizet önteni a pohárba, hogy mit szabad és mit nem. És igen, arról is szó esik, hogy mi történik ha „tuningolod” a bringád.
Hogyan vált az autóipar az új dohányzássá? Miért gondolják a francia törvényhozók, hogy autóreklámok miatt többen fognak nyeregbe pattanni? Illetve mik szerintünk az idei év legjobban és legrosszabbul sikerült profi mezei? Erre mind választ próbálunk adni legújabb adásunkban.
Folytatjuk „súlyos” beszélgetésünket. A vendégünk ezúttal is Gönczy Gergő dietetikus, akivel miután kitárgyaltuk, hogy mik azok az általános hibák, amiket elkövetünk, most már konkrét tippeket is adunk arra, hogy hogyan érdemes táplálkozni!
Olvasói sztorik