Idén már az 58. alkalommal rendezték meg a korábban Sportcsillagok Gálaestje névre hallgató rendezvényt, amely az idén az M4 Sport – Az Év sportolója gála nevet kapta. Az eseményre a Nemzeti Színházban került sort. A szokásoknak megfelelően ezúttal is a magyar sportújságírók szavaztak a legjobb sportolókra és edzőkre, illetve azokra a külföldi szakemberekre, akik a magyar sportsikerekért dolgoztak.
Elsőként az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzőjét díjazták. A győztes Galambos Zsolt, kosárlabda-szakágvezető lett.
Az első díjátadás után hivatalosan is megkezdődött a gála, amelyen előbb a Honvéd táncegyüttes szórakoztatta a közönséget, majd Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke mondott beszédet.
Következett az Év gólja díj nyertese, amelyet egy tízfős bizottság szavazott meg. A győztes Priskin Tamás lett, aki a norvégok elleni pótselejtezőn lőtt hatalmas gólt. A díjat Nyilasi Tibor adta át a pozsonyi Slovan csatárának, aki a novemberben elhunyt Fülöp Mártonnak ajánlotta az elismerést.
Az Év edzője Dárdai Pál lett, aki a Hertha BSC beleki edzőtáborából jelentkezett be. A válogatott korábbi szövetségi kapitány mögött Shane Tusup végzett a második, Plagányi Zsolt pedig a harmadik helyen.
Pásztory Dórától kapta meg az Év fogyatékkal élő sportolója címet Gelencsér Róbert, aki szervátültetett atlétaként ért el nagyszerű sikereket 2015-ben.
A Magyar Aranylabda megnyerése után Király Gábor lett az Év labdarúgója. A Haladás és a válogatott kapusa Ihász Kálmántól kapta meg a díjat. A rutinos hálóőr Böde Dánielt és Nikolics Nemanját előzte meg a szavazáson.
Az Év csapata a labdarúgó Európa-bajnokságra 44 év után kijutó magyar válogatott lett. A nemzeti csapat a divízió I-be ismét felkerülő hokiválogatottat, valamint az Európa Ligát nyerő és a kontinensviadalon is remeklő női röplabda-válogatottat utasította maga mögé.
A hölgyeknél is megválasztották az Év fogyatékkal élő sportolóját, ebben a kategóriában az úszó Gyurkó Alexandra lett a legjobb.
Az Év női sportolója hatalmas fölénnyel Hosszú Katinka lett. Az előző esztendőben is sikert sikerre halmozó úszó jelenleg Amerikában tartózkodik, így édesanyja, Bakos Barbara vette át a díjat Balczó Andrástól. Édesanyja elmondta, hogy felkészülési szempontjából nagyon fontos az austini verseny, így nem tudott eljönni az eseményre.
MLSZ életműdíjat kapott Szepesi György, aki Csányi Sándortól, a szövetség elnökétől kapta meg az elismerést.
A hölgyek után a férfiaknál is díjazták az Év legjobbját, a győztes pedig a másodvirágzását élő Cseh László lett. A kiváló úszó Szabó Bencétől, a MOB főtitkárától, valamint a labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitányától, Lothar Matthäustól vette át a díjat.
Az MSÚSZ életműdíjában a legendás tornaedző, Károlyi Béla részesült. Az Egyesült Államokból hazautazó szakember Csisztu Zsuzsától és Novothny Zoltántól vette át az elismerést.