Real Madrid's French forward Karim Benzema (L) vies with Dortmund's Spanish defender Marc Bartra during the UEFA Champions League football match Real Madrid CF vs Borussia Dortmund at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on December 7, 2016. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO

A Real elszórakozta a csoportelsőséget, Nikolicsék az EL-ben folytatják

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 12. 07. 22:37

Szerda este a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó nyolc mérkőzését rendezték. A továbbjutásért, így a nyolcaddöntőért négy csapat harcolt. A harmadik, így Európa Ligát érő pozícióért is komoly küzdelem folyt, míg a csoportelsőség kérdése még egy kvartettben volt nyitott.

A játéknap rangadóját az F-jelű négyesben rendezték, ahol a Real Madrid és a Borussia Dortmund találkozott. A Santiago Bernabeuban a csoport első helye volt a tét, a találkozót a német együttes várta kedvezőbb helyzetből, ugyanis két ponttal megelőzték a madridiakat.

Zinedine Zidane csapatának győznie kellett ahhoz, hogy megnyerje a kvartettet, így a legjobb tizenhat között egy csoportmásodikkal találkozzon, Thomas Tuchel fiainak elég lett volna egy döntetlen is ehhez.

Egy Schürrle lövéssel indult a mérkőzést, utána viszont átvette a játék irányítását a Real, és egyre több lehetőséget alakított ki. A 18. percben Ronaldo tálalt James Rodriguez elé, de a kapujából remekül kimozduló Weidenfeller hárítani tudott.

Tíz perccel később sikerült is megszereznie a vezetést a hazai csapatnak, a dortmundi védelem bal oldala csúnyán eltolódott, Carvajal senkitől sem zavartatva adhatott középre, az érkező Benzema pedig négy méterről bepofozta (1-0).

A bekapott gól után kezdett magára találni a német gárda, több veszélyes kontrát is vezettek, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott. Schürrle egy szabadrúgásból egalizálhatott volna, de Navas ki tudta ütni a jobb alsó sarokba tartó csavarást.

A második játékrész egy Dembele helyzettel kezdődött, majd egy Benzema góllal folytatódott. Az 53. percben bántóan üresen maradt a francia támadó, James beadását pedig a kapuba fejelte (2-0).

2-0 után nem esett össze a Dortmund, támadtak tovább, amely a 61. percben gólt is eredményezett. Egy védelem mögé betett labdát Schmelzer passzolt középre, Aubameyang pedig értékesítette a ziccert (2-1).

Benzema könnyedén mesterhármast is szerezhetett volna, de a fejesét Reus kivágta a gólvonalról. Az utolsó 15 percben Ronaldo a kapufát találta el, majd Ramos fejesét tolta ki bravúrral Weidenfeller.

Két perccel a vége előtt aztán jött a feketeleves a Realnak. Marcelo labdavesztése után Emre Mor indította Aubameyangot, a gaboni centerezését pedig Reus bombázta a léc alá (2-2).

A döntetlennel a Borussia végzett a csoport első, míg a madridiak a második helyén.

A csoport másik mérkőzésén az Európa Liga volt a tét. A Legia Warszawának nyerni kellett a Sporting ellen, míg a portugáloknak egy iksz is tökéletes lett volna a harmadik helyhez.

A hazai pályán ismét nézők előtt pályára lépő lengyelek kezdőjéből ezúttal is kimaradt a magyar válogatott támadó, Nikolics Nemanja. Az utóbbi találkozókon egyre biztatóbb játékot nyújtó Legia 45 perc után vezetett is, köszönhetően Guilherme találatának.

A varsóiak megőrizték egygólos előnyüket, így nem kis meglepetésre a Legia végzett a harmadik helyen. Nikolics a kispadról nézte végig a 90 percet.

A G csoportban a Leicester City már páholyban volt, viszont az FC Portóra és az FC Köbenhavnre fontos feladat várt. a portugálok két ponttal előzték meg a dánokat, így egy győzelemmel biztosan övéké lett volna a második továbbjutó hely.

A Porto ennek szellemében kezdett, már a hatodik percben megszerezte a vezetést, a félidőben pedig már 3-0-ra vezetett. végül 5-0-ra diadalmaskodott a Leicester ellen. Belgiumban a Köbenhavn hiába nyert, készülhet az Európa Ligára.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

A H csoportban az Olympique Lyon együttesének két góllal kellett győznie a Sevilla ellen, hogy továbbjusson. A franciáknak a győzelem sem jött össze, így az andalúzok készülhetnek a tavaszi folytatásra. A Juventus könnyedén elintézte a Dinamo Zagreb gárdáját.

Az E-jelű kvartettben a csoport első és második helye már eldőlt, így a presztízsen, valamint a győzelemért járó eurószázezreken kívül sok tétje nem volt a Leverkusen és a Monaco csörtéjének, melyet végül a németek nyertek.

A CSZKA Moszkvának győznie kellett a Wembleyben az Európa Ligáért, de ez nem sikerült a Tottenham ellen, így az angol együttes folytathatja a második számú európai kupasorozatban.

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló

E csoport:
Bayer Leverkusen – AS Monaco 3-0 (1-0)
Gólszerző: Yurchenko (30.), Brandt (48.), De Sanctis (82. – öngól)

Tottenham Hotspur – CSZKA Moszkva 3-1 (2-1)
Gólszerző: Alli (39.), Kane (45+1.), Akinfeev (78. – öngól) ill. Dzagoev (33.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) AS Monaco 11 pont, 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 10 pont, 3. (és az Európa Ligában folytatja) Tottenham Hotspur 7 pont, 4. CSZKA Moszkva 3 pont

F csoport:
Real Madrid – Borussia Dortmund 2-2 (1-0)
Gólszerző: Benzema (28., 53.) ill. Aubameyang (61.), Reus (88.)

Legia Warszawa – Sporting CP 1-0 (1-0)
Gólszerző: Guilherme (30.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 14 pont, 2. (és továbbjutott) 12 pont, 3. (és az Európa Ligában folytatja) Legia Warszawa 4 pont, 4. Sporting CP 3 pont

G csoport:
FC Porto – Leicester City 5-0 (3-0)
Gólszerző: A. Silva (6. 64. – büntetőből), Corona (26.), Brahimi (44.), Jota (77.)

Club Brugge – FC Köbenhavn 0-2 (0-2)
Gólszerző: Mechele (8. – öngól), M. Jörgensen (15.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. (és továbbjutott) FC Porto 11 pont, 3. (és az Európa Ligában folytatja) FC Köbenhavn 9 pont, 4. Club Brugge 0 pont