Chelsea's Spanish midfielder Cesc Fabregas (L) celebrates with Chelsea's Spanish defender Cesar Azpilicueta after scoring his penalty during the English Premier League football match between Chelsea and West Ham United at Stamford Bridge in London on March 19, 2016.
The game finished 2-2. / AFP / Ben STANSALL / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Szédületes gólok és döntetlen a londoni derbin

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2016. 03. 19. 21:06

Pontosztozkodással ért véget a Chelsea-West Ham United összecsapás a Premier League 31. fordulójában.

A Chelsea szárnyra kapott, mióta Guus Hiddink átvette az együttes irányítását a szezon közepén. Szombaton viszont az a városi rivális West Ham volt az ellenfél, amely szintén remekel az elmúlt időszakban és az előkelő ötödik helyet foglalja el a bajnoki tabellán.

Az első félidő derekán meg is szerezte a vezetést a vendég gárda, ráadásul egy nem is akármilyen góllal. Lanzini a kígyótérről vette be Courtois kapuját.

Még a szünet előtt egalizált a Chelsea, Fabregas szabadrúgása remekül kanyarodott a jobb felső sarokba.

Negyed óra telt el a második felvonásból, amikor az egy perccel korábban beálló Carroll hagyta állva a védelmet és a rövid alsóba helyezte a bőrt.

A hajrában kapujához szegezte a kalapácsosokat a Chelsea, aminek meg is lett az eredménye egy tizenegyes formájában, amit Fabregas magabiztosan értékesített és beállította a 2-2-es végeredményt.

A listavezető Leicester City nyert a Crystal Palace otthonában, így nyolc pontra növelte az előnyét a Tottenhammel szemben.