Budapest, 2016. május 7.
A gyõri Eduarda Amorim (b) és a montenegrói Ema Ramusovic a nõi kézilabda Bajnokok Ligája elõdöntõjében vívott Buducnost Podgorica - Gyõri Audi ETO KC mérkõzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2016. május 7-én.
MTI Fotó: Kovács Anikó
Élő Sport

Kézilabda: finalista a Győr a BL-ben

Menyhei Csaba

Frissítve: 2016. 05. 07. 17:182016. 05. 07. 15:05

Óriási meccsen sikerült bejutni a fináléba.

A címvédő Budocnost Podgorica ellen lépett pályára a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Győri Audi ETO KC csapata a budapesti Papp László Sportarénában. A legutóbbi négy kiírás győztesének két összecsapása végletekig kiélezett volt. Mindkét együttes remekül védekezett, az első percekben nem is esett gól.

A két kapus jó napot fogott ki, de szerencsére Grimsbö Zderic fölé tudott kerekedni. Az első harminc perc után három góllal vezetett a magyar együttes. A fordulást követően gyorsan bekezdett a Podgorica, percek alatt le tudták dolgozni a hátrányukat. Néhány perccel a második félidő kezdete után kettős emberhátrányba került a Győr, de Heidi Löke így is betalált (13-14).

A félidő közepén parádés védekezést produkált az ETO, a Podgorica nyolc percig nem tudott a kapuba találni. Viszont a Budocnost nem adta fel, így hat perccel a vége előtt csak egy gól volt az előny (18-19). Az utolsó percre egygólos előnnyel fordult a Győr, és ott már nem született gól. Ambros Martín csapata így 21-20-ra nyert.

A döntőben vagy a román CSM Bukarest vagy a macedón Vardar Skopje lesz az ellenfél.

Eredmény – Női kézilabda BL, final four, elődöntő

Budocnost Podgorica – Győri Audi ETO KC 20-21 (8-11)

Mérföldkövek:
Hírfolyam 0 új
16:51

Amorim sem tétlenkedik

Egy váratlan átlövéssel lepte meg a kapust, de Rajcevic gólja miatt nem lehet megnyugodni (20-21).

16:48

Kettővel megy az ETO

Grimsbö védett hatalmas bravúrral a ziccernél, majd Groot lőtte át a falat (18-20).

16:45

Győri időkérés

Ambros Martín próbál meg tanácsokat adni a lányoknak öt és fél perccel a vége előtt.

16:35

Amorim megy ki két percre

Mehmedovicot fogta meg, ezért jött a kiállítás. Ambros Martín reklamálásért kapott egy sárgát. Sajnos Pavicevic megtöri a gólcsendet (15-17).

16:24

Emberelőny és gól hetesből

Bulatovicot küldték ki két percre, majd az Orbán elleni szabálytalanságért megítélt hetes Sulland dobta be (14-15).

16:15

Most velünk vannak a bírók

Rajcevic újabb gólja után támadhattak, és nem kaptak meg egy hetest. Az egyik kispadon tartózkodó férfi kapott egy sárgát és a labdát is elvették tőlük.

15:57

Véget ért az első félidő

A játékrész végén emberhátrányba került a magyar együttes, de újabb gól már nem született. A második harminc perc elejére még áthúzódott a montenegrói előny.

15:55

Löke szenzációs

Mehmedovic gólja után parádésan forgatta be emberét a beállós, majd nem hibázott (8-11).