Élő Sport

Kézilabda: finalista a Győr a BL-ben

Óriási meccsen sikerült bejutni a fináléba.

A címvédő Budocnost Podgorica ellen lépett pályára a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Győri Audi ETO KC csapata a budapesti Papp László Sportarénában. A legutóbbi négy kiírás győztesének két összecsapása végletekig kiélezett volt. Mindkét együttes remekül védekezett, az első percekben nem is esett gól.

A két kapus jó napot fogott ki, de szerencsére Grimsbö Zderic fölé tudott kerekedni. Az első harminc perc után három góllal vezetett a magyar együttes. A fordulást követően gyorsan bekezdett a Podgorica, percek alatt le tudták dolgozni a hátrányukat. Néhány perccel a második félidő kezdete után kettős emberhátrányba került a Győr, de Heidi Löke így is betalált (13-14).

A félidő közepén parádés védekezést produkált az ETO, a Podgorica nyolc percig nem tudott a kapuba találni. Viszont a Budocnost nem adta fel, így hat perccel a vége előtt csak egy gól volt az előny (18-19). Az utolsó percre egygólos előnnyel fordult a Győr, és ott már nem született gól. Ambros Martín csapata így 21-20-ra nyert.

A döntőben vagy a román CSM Bukarest vagy a macedón Vardar Skopje lesz az ellenfél.

Eredmény – Női kézilabda BL, final four, elődöntő

Budocnost Podgorica – Győri Audi ETO KC 20-21 (8-11)

Amorim sem tétlenkedik

Egy váratlan átlövéssel lepte meg a kapust, de Rajcevic gólja miatt nem lehet megnyugodni (20-21).

Kettővel megy az ETO

Grimsbö védett hatalmas bravúrral a ziccernél, majd Groot lőtte át a falat (18-20).

Győri időkérés

Ambros Martín próbál meg tanácsokat adni a lányoknak öt és fél perccel a vége előtt.

Amorim megy ki két percre

Mehmedovicot fogta meg, ezért jött a kiállítás. Ambros Martín reklamálásért kapott egy sárgát. Sajnos Pavicevic megtöri a gólcsendet (15-17).

Emberelőny és gól hetesből

Bulatovicot küldték ki két percre, majd az Orbán elleni szabálytalanságért megítélt hetes Sulland dobta be (14-15).

Most velünk vannak a bírók

Rajcevic újabb gólja után támadhattak, és nem kaptak meg egy hetest. Az egyik kispadon tartózkodó férfi kapott egy sárgát és a labdát is elvették tőlük.

Véget ért az első félidő

A játékrész végén emberhátrányba került a magyar együttes, de újabb gól már nem született. A második harminc perc elejére még áthúzódott a montenegrói előny.

Löke szenzációs

Mehmedovic gólja után parádésan forgatta be emberét a beállós, majd nem hibázott (8-11).