Élő Sport

Kézilabda: finalista a Győr a BL-ben

Óriási meccsen sikerült bejutni a fináléba.

A címvédő Budocnost Podgorica ellen lépett pályára a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Győri Audi ETO KC csapata a budapesti Papp László Sportarénában. A legutóbbi négy kiírás győztesének két összecsapása végletekig kiélezett volt. Mindkét együttes remekül védekezett, az első percekben nem is esett gól.

A két kapus jó napot fogott ki, de szerencsére Grimsbö Zderic fölé tudott kerekedni. Az első harminc perc után három góllal vezetett a magyar együttes. A fordulást követően gyorsan bekezdett a Podgorica, percek alatt le tudták dolgozni a hátrányukat. Néhány perccel a második félidő kezdete után kettős emberhátrányba került a Győr, de Heidi Löke így is betalált (13-14).

A félidő közepén parádés védekezést produkált az ETO, a Podgorica nyolc percig nem tudott a kapuba találni. Viszont a Budocnost nem adta fel, így hat perccel a vége előtt csak egy gól volt az előny (18-19). Az utolsó percre egygólos előnnyel fordult a Győr, és ott már nem született gól. Ambros Martín csapata így 21-20-ra nyert.

A döntőben vagy a román CSM Bukarest vagy a macedón Vardar Skopje lesz az ellenfél.

Eredmény – Női kézilabda BL, final four, elődöntő

Budocnost Podgorica – Győri Audi ETO KC 20-21 (8-11)

Visszajön a Budocnost

Két gólt szereznek gyors egymásutánban. De megint emberhátrányba kerülnek, ezúttal Petrovic ment ki.

Már a Győr vezet

Előbb Groot egyenlített, majd Grimsbö nagyszerű indítása után Löke nem hibázott (4-5).

Görbicz először a pályán

A megsérülő Hársfalvi helyére érkezett. Sajnos kihagyott hetessel mutatkozik be a kiváló magyar játékos.

Bemegy az első hetes

Broch szabálytalansága után Petrovic büntetőjét nem tudta hárítani Grimsbö. Rögtön utána Hársfalvi egyenlít (3-3).