Zalaegerszegen nyert a Videoton

Az éllovas Videoton fordulatos mérkőzésen 2-1-re legyőzte a hazai környezetben játszó Zalaegerszeg együttesét a labdarúgó NB I 7. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Nagy lendülettel kezdett a Videoton, az első negyedórában beszorította a hazaiakat, ám mégis egy nagy védelmi hiba után szereztek vezetést a vendégek. A hazaiak nem adták fel, gyorsan egyenlítettek és utána egy darabig irányították a játékot.

A szünet után ismét a vendégek kezdtek lendületesebben, de már mindkét oldalon jóval kevesebb lehetőség akadt, azonban a székesfehérváriak a hajrában egy újabb védelmi hibát kihasználva megnyerték a mérkőzést.

NB I, 7. forduló
– elhalasztott mérkőzés

ZTE-Videoton 1-2 (1-1)
Zalaegerszeg, 2265 néző. Vezette: Solymosi
Gól: Varga R. (37.), illetve Polonkai (28.), Alves (83.)
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovic, Varga R., Panikvar – Szalai (Balázs, 90.), Máté, Kamber, Illés (Delics, 77.) – Pavicsevics, Rajcomar (Simon A. 77.)
Videoton: Bozovics – Lipták, Vaskó, Lázár – Polonkai (Vasziljevics, 66.), Sándor, Elek, Farkas B. – Nagy D. (Gosztonyi, 78.), Alves, Hidvégi (Nikolics, 70.)

Az élcsoport:
1. Videoton 17 pont, 2. MTK 14 (7 mérkőzés), 3. Kaposvár 13 (13-9, 7), 4. Honvéd 13 (13-11), 5. Ferencváros 13 (13-15), 6. Újpest 13 (12-5)