Olaszország – Új-Zéland 1-1

Nelspruit, Mbombela Stadion.

Összefoglaló: Olaszország végig támadott a mérkőzésen, ennek ellenére egy lesről szerzett góllal Új-Zéland került előnybe, Smeltz lőtt közelről a hálóba. Még nem telt el fél óra a meccsből, amikor De Rossit rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Iaquinta értékesítette, 1-1 volt a félidőben.

Fordulás után támadóbb szellemben küldte pályára övéit Marcello Lippi, azonban az Azzurrik egyszerűen képtelenek voltak bevenni a pazar napot kifogó Paston kapuját, Wood ráadásul majdnem Új-Zélandnak szerezte meg a győztes gólt.

Olaszország ezzel továbbra is nyeretlen a dél-afrikai világbajnokságon, az első fordulóban a kora délután Szlovákiát legyőző Paraguay ellen ikszelt. Új-Zéland története második vébé-pontját szerezte.

Eredmény:
Olaszország – Új-Zéland 1-1 (Iaquinta 29. – büntetőből ill. Smeltz 7.)

Az F csoport állása két kör után:
1. Paraguay 4 pont (3-1)
2. és 3. Új-Zéland és Olaszország 2-2 ponttal és 2-2-es gólkülönbséggel
4. Szlovákia 1 pont (1-3)

95. PERC: Vége a mérkőzésnek, Új-Zéland hatalmas meglepetésre pontot rabolt Olaszországtól, a vége 1-1 lett.

CSERE 93’
Új-Zéland
Killen helyett Barron a pályán.

90. PERC: 4 perc a ráadás.

90. PERC: Zambrotta lövésébe vetődött bele egy védő.

SZÖGLET 88’
Camoranesi, Olaszország
Iaquinta fejelhetett.

88. PERC: Camoranesi lőtte rá 30 méterről, Paston tolta szögletre a felső sarokba tartó lövést.

Cannavaro féle labdakezelés:

83. PERC: Wood szerezte meg majdnem a vezetést Új-Zélandnak, lövése azonban keresztbe elment a kapu előtt.

Christie váltja Vichelichet.

80. PERC: Di Natale lőtt mellé.

79. PERC: Előbb Iaquinta fejesét mentette Reid, majd Camoranesi lőtt mellé félfordulatból.

SZÖGLET 79’
Olaszország
Két szöglet is volt.

78. PERC: Camoranesi ívelte be a labdát Iaquintának, a védők szögletre tisztáztak.