Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2008. 11. 15. 21:52

Hét megnyert találkozót követően először botlott a szezonban a Los Angeles Lakers. A kaliforniai csapat hazai pályán kapott ki a Detroit Pistonstól az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Alpesi sí

Vk, Levi, női műlesiklás:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:47.98 (53.61/54.37)
2. Maria Pietilä-Holmner (svéd) 1:48.38 (53.99/54.39)
3. Maria Riesch (német) 1:48.64 (54.08/54.56)

A szakági Vk állása 1 verseny után:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 100 pont
2. Maria Pietilä-Holmner (svéd) 80
3. Maria Riesch (német) 60

Az összetett Vk állása 2 verseny után:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 129 pont
2. Tanja Poutiainen (finn) 120
2. Maria Pietilä-Holmner (svéd) 120

Jégkorong

NHL:
Washington Capitals–New Jersey Devils 3–1
Buffalo Sabres–Columbus Blue Jackets 1–6
Atlanta Thrashers–Carolina Hurricanes 3–2
Florida Panthers–Detroit Red Wings 2–3
Chicago Blackhawks–St. Louis Blues 3–4, h.u.
Anaheim Ducks–Nashville Predators 3–4, h.u.

Kézilabda

Férfi BL, 5. forduló:
H csoport:
Pick Szeged – Wisla Plock (lengyel) 26-17

F csoport:
Zaporizzsja (ukrán)-Haukar Hafnarfjördur (izlandi) 26-15

Férfi EHF Kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
Komló-Maccabi Rishon Le Zion (izraeli) 36-35
Tj.: a Rishon Le Zion, 75-63 összesítéssel.

Női BL, 3. forduló
A csoport:
Ikast (dán)-Kometal Szkopje (macedón) 32-26

Férfi NB I:
Budapest Bank-Kecskemét – Tatabánya-Carbonex 33-32
Gyöngyösi Főiskola-Balatonfüred 26-32

Női NB I:
Budapest Bank-FTC – DVSC-Aquaticum 33-30
Kiskunhalas – Fehérép-Alcoa 23-20
ASA-Consolis-Hódmezővásárhely – Sonepar-Békéscsaba 24-21

Kosárlabda

NBA:
Charlotte Bobcats–Utah Jazz 104–96
Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 92–94
Miami Heat–Washington Wizards 97–77
New Jersey Nets–Atlanta Hawks 115–108
New York Knicks–Oklahoma City Thunder 116–106
Boston Celtics–Denver Nuggets 85–94
Memphis Grizzlies–Milwaukee Bucks 96–101, h.u.
New Orleans Hornets–Portland Trail Blazers 87–82
Dallas Mavericks–Orlando Magic 100–102
San Antonio Spurs–Houston Rockets 77–75
Sacramento Kings–Phoenix Suns 95–97, h.u.
Los Angeles Lakers–Detroit Pistons 95–106

Férfi NB I:
Polaroid Lami-Véd-Körmend – Albacomp 69-86
Soproni sÖrdögök – Falco KC-Szombathely 74-83
Marso Vagép NYKK – Univer-Kecskemét 74-88
Atomerőmű SE – Zalakerámia-ZTE KK 81-64
Planet Leasing Dombóvár KC – EnterNet-NTE Hegyvidék 97-70
Szolnoki Olaj-Debreceni Egyetem KE 98-70

*A találkozót követően a hazaiak játékvezetői műhibára hivatkozva megóvták a mérkőzést. Bokor Ákos ügyvezető az MTI-nek elmondta: 6:57-tel lefújás előtt egy Falco-akciónál lejárt támadóidőre nem reagáltak a játékvezetők.

Kikapott az Arsenal (MTI/EPA)

Kikapott az Arsenal (MTI/EPA)

Labdarúgás

Soproni Liga:
West Bromwich Albion-Chelsea 0-3
MTK Budapest-REAC 0-2
Zalaegerszeg-Haladás 3-2
Honvéd-Kaposvár 2-1
Győr-Siófok 0-0
Vasas-Nyíregyháza 1-1
Diósgyőr-Kecskemét 1-0

Premier League:
Arsenal-Aston Villa 0-2
Blackburn-Sunderland 1-2
Fulham-Tottenham 2-1
Manchester United-Stoke 5-0
Newcastle United-Wigan 2-2
West Ham-Portsmouth 0-0
Bolton-Liverpool 0-2

Bundesliga:
Leverkusen-Schalke 2-1
Dortmund-Frankfurt 4-0
Mönchengladbach-Bayern 2-2
Cottbus-Karlsruhe 1-0
Hertha BSC-Hamburg 2-1
Hoffenheim-Wolfsburg 3-2
Stuttgart-Bielefeld 0-0

Serie A:
Palermo-Inter 0-2

Primera División:
Valladolid-Real Madrid 1-0
Valencia-Sporting Gijon 2-3

Ligue 1:
Auxerre-Sochaux 1-0
Nancy-Caen 1-1
Le Havre – Paris SG 1-3
Le Mans-Valenciennes 1-0
Olympique Marseille-Lorient 2-3
Toulouse-Grenoble 2-0

NB II, Keleti csoport:
Kazincbarcika-MTK Budapest II. 1-0
Tököl-Jászberény 1-2
Vecsés-Ferencváros 0-4
Baktalórántháza-Cegléd 3-0
Szolnok-Békéscsaba 1-2

Nyugati csoport:
Gyirmót-Budaörs 2-0
PMFC-ZTE FC II. 3-0
Százhalombatta-Lombard FC Pápa 1-0
Dunaújváros-Győri ETO FC II. 3-2
FC Tatabánya-Baja 3-2
Ajka-Felcsút 2-0

Műkorcsolya

Golden spin, Zágráb
Az állás a rövidprogram után, nők:
1 Sebestyén Júlia 55.61 pont
2. Joshi Helgesson (svéd) 50.99
3. Katharina Hacker (német) 48.90

13. Hadford Katherina 33.35

Férfiak:
1. Jaszuharu Nanri (japán) 70.54 pont
2. Samuel Contesti (olasz) 67.92
3. Adrian Schultheiss (svéd) 63.32

18. Vardanjan Tigran 42.69

Ökölvívás

Eb, döntők:
64 kg: Ambarcumjan (örmény)-Káté Gyula – 1:27 perc után, 0-1-es állásnál Kátét sérülés miatt leléptették

48 kg: Danieljan (örmény)-De la Nieve (spanyol) p. gy. 7-6
51 kg: Csigajev (ukrán)-N’Tuve (svéd) p. gy. 5-0
60 kg: Kosztiljev (orosz)-Szafarjanc (fehérorosz) p. gy. 7-3

Röplabda

Férfi NB I-es ligabajnokság:
MAFC-Mapei – Dág KSE 3-1

Női NB I-es ligabajnokság:
UTE Volley – Vasas Opus-Via Óbudac 0-3
Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Betonút-NRK-Nyíregyháza 0-3

Férfi Közép-európai Liga, alapszakasz, 7. forduló:
ACH Volley Bled (szlovén) – Kométa-Kaposvár 3-0

Sakk

Sakkolimpia, 3. forduló
Férfiak:
Magyarország-Csehország 3,5-0,5
Lékó Péter-Navara David 1-0
Laznicka Viktor-Polgár Judit döntetlen
Almási Zoltán-Babula Vlastimil 1-0
Stocek Jiri-Berkes Ferenc 0-1

Nők:
Venezuela-Magyarország 0-4
Sanchez Castillo Sarai-Hoang Thanh Trang 0-1
Vajda Szidónia-Ubaldo Suarez Maria Gisela 1-0
Han Wong Irene Estefania-Mádl Ildikó 0-1
Rudolf Anna-Hernandez Zaida 1-0

Tenisz

Mesterek Kupája, elődöntő:
Djokovics (szerb, 2.)-Simon (francia, 8.) 4:6, 6:3, 7:5
Davigyenko (orosz, 4.)-Murray (brit, 3.) 7:5, 6:2

Úszás

Rövidpályás ob, 2. nap (győztesek)
Férfiak:
50 m pillangó: Kovács Norbert (Kőbánya SC) 24.47
100 m gyors: Kozma Dominik (Kőbánya SC) 49.51
100 m mell: Bodor Richárd (Pécs VSE) 1:00.53
100 m vegyes: Kis Gergő (Rája ’94) 56.08
200 m hát: Bernek Péter (Kőbánya SC) 1:56.52
200m pillangó: Kovács Norbert (Kőbánya SC) 1:56.67

Nők:
50 m hát: Szepesi Nikolett (Kőbánya SC) 28.08*
50 m mell: Pecz Réka (Jövő SC-Veolia) 32.51
100 m pillangó: Dara Eszter (Kőbánya SC) 58.13
100 m vegyes: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) 1:01.58
200 m gyors: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) 1:56.09
200 m mell: Kovács Emese (Jövő SC-Veolia) 2:30.07
800 m gyors: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) 8:26.15

*új országos csúcs.

Vízilabda

Férfi ob I:
Androbau Fehérvár Póló SE – ZF-Eger 5-15
UNIQA-UTE – Szeged Beton VE, Hajós uszoda 9-9
Pécsi Vízmű PVSK-Fűszért – BODROGI BAU-Szentesi VK 11-8
BVSC-Atlantis Casino – Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 13-9
OSC-Opus Via – Aprilia FTC-Fisher Klíma 5-14

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Fotó: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.