Cesar mentette meg az Intert – videó

Az Inter a szerencsének és kapusának köszönhette, hogy egy pontot megszerzett Bresciában. A Vass Ádámék elleni betli nyomán a fekete-kékek hátránya négy pont a Milan mögött, de ez tovább nőhet.

A címvédő Inter 1-1-es döntetlent játszott az utolsó előtti Brescia vendégeként a Serie A 29. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A Mario Rigamonti stadionban az elején úgy tűnt, a hazai csapat csak asszisztál a vendégfelvonuláshoz: bár Caracciolo vezette fel a meccset egy távoli lövéssel, ezt követően Sneijder távolról majdnem vezetést szerzett, majd a rendkívül aktív Nagatomo tűnt fel a hazai kapu előtt.

A 18. percben már az Internél volt a fór: szöglet után Ranocchia fejelt Eto’o elé, a kameruni nyolc méterről talált a hálóba. A milánóiak támadásban maradtak, Pandev és Pazzini is elpuskázott egy-egy ígéretes lehetőséget. Szünet után viszont a Brescia nekiesett ellenfelének, az 54. percben egy Caracciolo-fejes jelezte, hogy a házigazdák komolyan gondolják a visszakapaszkodást.

Julio Cesar hárítja caracciolo büntetőjét (MTI/EPA)

Julio Cesar hárítja Caracciolo büntetőjét (MTI/EPA)

A hazaiak csapatkapitánya nem sokkal később két csellel jutott túl a lombard védelmen, lövését azonban elhamarkodta. A kontrára berendezkedő Inter Sneijder kapufájával válaszolt, a 63. percben Pandev dönthette volna el a mérkőzést, de közelről Arcariba lőtt. A 76. percben Nagatomo kezezését még elnézte Rocchi játékvezető, aki a 89. percben viszont – az öltözőbe zavart Cordoba szabálytalansága miatt – már befújta a nyilvánvalót: Caracciolo viszont kihagyta a tizenegyest.

A támadó ekkor már egy gólnál járt, ugyanis a 85. percben – szintén a Lúciót váltó Cordoba hibájából – megszerezte a vezetést. A rendkívül eseménydús meccset záró támadó később második sárga lapját is megkapta, ám ekkor már eldőlt: az Inter nem tudott győzni, s ezzel jelentős hátrányba kerülhet a bajnoki címért folyó versenyfutásban.

A Brescia maradt a 19. helyen, hátránya azonban csak két pont a 17. helyezett Cesenával szemben.

Brescia-Inter – összefoglaló:

Serie A, 29. forduló:
Brescia-Inter 1-1 (0-1)
Mario Rigamonti stadion, 7500 néző. Vezette: Rocchi
Gól: Caracciolo (85.), illetve Eto’o (18.)
Kiállítva: Caracciolo (90.), illetve Cordoba (89.)
Brescia: Arcari – Zebina, Bega, Zoboli – Zambelli (Eder, 61.), Kone, Vass (Lanzafame, 83.), P. Hetemaj, Berardi (Daprela, 25.) – Diamanti – Caracciolo
Inter: Julio Cesar – Maicon, Lúcio (Cordoba, 65.), Ranocchia, Nagatomo (Materazzi, 78.) – J. Zanetti, Sztankovics – Pandev, Sneijder, Eto’o – Pazzini (Hardzsa, 70.)

Az élcsoport:
1. Milan 61 pont (50-20, 28 mérkőzés), 2. Inter 57 (55-32), 3. Napoli 53 (41-25, 28), 4. Lazio 51 (35-23, 28), 5. Udinese 50 (50-30, 28), 6. Roma 46 (43-39, 28), 7. Juventus 41 (41-35, 28),…19. Brescia 26 (23-36)