Az objektum valóban óriási, mintegy 4,4 kilométer széles. Az égitest szerencsére biztonságos távolságban, 7 millió kilométerre fog elrepülni bolygónk mellett – ez megközelítőleg a Hold-Föld távolság 18-szorosát jelenti.
Paul Chodas, a NASA Földközeli Objektum Kutatóközpontjának munkatársa szerint korábban több kisbolygó is járt már közelebb a Földhöz, mint amennyire a szeptember 1-jén érkező Florence fog, igaz, egyik sem volt nagyobb a mostani objektumnál.
Amikor az aszteroida elhalad a közelünkben, a csillagászok radarfelvételeket készíthetnek róla, így pontosabb becsléseket adhatnak a méretére és jobban megismerhetik felszíni formációit.
Az égitestet egyébként Florence Nightingale-ről, a modern nővérképzés és betegellátás reformjának elindítójáról nevezték el. A kisbolygót még 1981-ben fedezte fel egy amerikai kutató, Schelte Bus.
A Florence meglehetősen fényes lesz, így akár az amatőr csillagászok is meg tudják majd figyelni szeptember végétől augusztus elejéig. A kisbolygó a Déli Hal, a Bak, a Vízöntő és a Delfin csillagképeken át fog mozogni.