Nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította a kormány a Kecskeméten létesülő Mercedes-gyárat – közölte Bajnai Gordon gazdasági miniszter a kabinet ülése után. Az ilyen beruházásoknál az engedélyezési folyamat egyszerűsödik és lerövidül a jövőben. Bajnai Gordon emlékeztetett: a Kecskeméten 800 millió euróból épülő Mercedes gyár 2500 közvetlen és további mintegy 10 ezer közvetett munkahelyet teremt.
2008. 07. 23. 16:38