A Szabolcs-Szatmár megyei Nagyhalász néhány éve világszerte ismertté vált a madárbarátok körében. A település református templomának tornyába felszereltek egy webkamerát, amely egy ott fészkelő fehér gólyapár életét közvetíti. Az internet segítségével azóta minden évben tavasztól őszig több mint 120 országából jelentkeznek be az állatbarátok, hogy nyomon kövessék a madarak és fiókáik mindennapjait. A Halász nevű hím párja, Harmat tavaly júniusban pusztult el. A halálát valószínűleg az okozta, hogy túl erős volt a szél, ami egy vezetéknek sodorta, és a gólyalány áramütést szenvedett.
A Magyar Madártani Egyesület blogja, a Gólyanapló-Nagyhalász beszámolója szerint a napokban Halász hazatért, sőt megtalálta új párját, akivel már csinosítgatják a fészket és dolgoznak az utódnemzésen. Mivel a webkamera segítségével hamarosan a tojó is internetes sztár lesz, a szakemberek névadó játékot hirdettek. Az első fordulóban a Gólyanapló látogatói április 3-ig neveket ajánlhatnak a felhívásról szóló blogbejegyzés végén a hozzászólás részben. A második fordulóban az ezekből kiválasztott 10 nevet szavazásra bocsátják. Bármilyen női nevet vagy más, nem kimondottan férfinevet lehet ajánlani, akár egy növény nevét is, és magyar szavakat várnak, hiszen magyar gólyát “keresztelnek” majd meg – írják.
A hozzászólók már tettek is néhány javaslatot. Többen ajánlották a Hajnalt, de az a név állítólag már foglalt a Hortobágyon, a Csillagról pedig úgy tudják az internetezők, hogy Kiskörösön már van egy ilyen nevű gólya. Felmerült még egyebek mellett a Béke, az Alma, az Estike, a Hableány, a Csillagfény, a Hanna, a Hedvig, a Csermely és az Amálka név is.
AJÁNLOTT LINK: