Majdnem szégyenben maradt, végül nem esett ki Kanada a hokivébén

Gints IVUSKANS / AFP

Kanada szétlövésben kikapott Finnországtól a Rigában zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörének utolsó, keddi játéknapján, de végül elkerülte a kiesést.

A 26-szoros világbajnok kanadaiak három győzelemmel és négy vereséggel zártak a B csoportban, és izgulhattak, mert ha az esti Németország-Lettország mérkőzésen hosszabbítás lett volna, mindkét csapat megelőzte volna őket a tabellán.

Azonban a németek ennél ügyesebbek voltak, John Peterka és Marcel Nöbels góljaival perceken belül 2-0-s előnyre tettek szert, és ugyan a lettek Rodrigo Abols révén szépítettek, ennél többre nem futotta az erejükből (2-1).