„Annyira szeretem Nadalt, hogy róla neveztem el a macskám”

2002-ben fordult elő legutóbb, hogy a francia nyílt teniszbajnokságon top 200-on kívüli játékos is bejusson a legjobb 16 közé – akkor a francia Arnaud di Pasquale volt képes erre. Ez a sorozat pénteken duplán megdőlt: előbb Sebastian Korda, majd Hugo Gaston is ott lesz a nyolcaddöntőben.

Igazi rémálom, meccs közben felejtett el szerválni a teniszező
Teljesen megmagyarázhatatlan, ami Sara Erranival történt.

A 20 éves, világranglista-213. Korda neve nem ismeretlen, hiszen édesapja, Petr Korda még cseh színekben 1998-ban megnyerte az Australian Opent, 1992-ben pedig döntős volt a Roland Garroson.

Az amerikai színekben, a selejtezőből induló teniszező három szettben 6:4, 6:3, 6:1-re verte a spanyol Pedro Martinezt, és a legjobb 16 között egy igazi legendával, Rafael Nadallal csap majd össze.

Sebastian Korda nem titkolta, évek óta bálványozza Nadalt.

Hihetetlen játékos. Még a macskámat is róla neveztem el Rafának, ez sokat megmagyaráz arról, mennyire szeretem

nyilatkozta.

Nadal ezúttal az olasz Stefano Travaglián lépett túl 95 perc alatt (6:1, 6:4, 6:0), ezzel 16. Garrosán – két vereség mellett – a 96. győzelmét aratta.

A székbírónak kellett a veszekedő teniszezők közé ugrania
Pattanásig feszült a hangulat a Roland Garros párosversenyén.

„Azt hiszem, ez volt az idei legjobb mérkőzésem itt, boldog vagyok, remélem, folytatni tudom a sorozatot” – mondta.

Korda után a francia Hugo Gaston is meglepetést okozott, hiszen a világranglista 239. helyén álló, szabadkártyával indult játékos a 2015-ös bajnokot, a svájci Stan Wawrinkát győzte le egy esőszünettel is tarkított 3 óra 14 perces mérkőzésen 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0-ra.

A 20 éves Gaston ellenfele a nyolcaddöntőben a 3. helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem lesz.