Babos visszakapta páros partnerét, azonnal nyert is

Babos Tímea a római a salakpályás tenisztorna női páros versenyében nem indulhatott szokásos társával, Kristina Mladenoviccsal, mivel karanténba került a US Openen egy koronavírus-kontakt miatt. A kínai Csang Su-ajjal első mérkőzésén kikapott Rómában, de a Roland Garrosra visszakapta Mladenovicot, aminek rögtön meg is lett az eredménye.

Babosnak új partnert kellett választania, de a debütálás nem sikerült
Második kiemeltként szerepeltek Rómában, de az első meccset elbukták.

A második helyen kiemelt magyar, francia kettős a nyitókör első játszmájában nagyszerűen teniszezett az Anna Kalinszkaja, Julija Putyinceva páros ellen, mindössze hat pontot veszítve, 19 perc alatt leütötte az orosz, kazah duót a pályáról.

A második szett már keményebbre siskerült, 4:4-ig kiegyenlített csata zajlott a pályán, de Babosék ezután semmire hozták az adogatásukat, majd a második meccslabdával megnyerték a meccset.

Végeredmény – Roland Garros, páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért)

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)- Anna Kalinszkaja, Julija Putyinceva (orosz, kazah) 6:0, 6:4

Kiemelt kép: Greg Wood / AFP