Szabó Laura: Nem írhatjuk Rasmussen számlájára ezt a vereséget

A magyar válogatott szenzációs első félidei játék után összeomlott és végül drámai fordulattal 28-27-re kikapott Romániától, amivel nem jutott középdöntőbe a világbajnokságon.

Drámai összeomlás után bukta a továbbjutást a női kéziválogatott a vébén
A félidőben hat góllal vezettünk, aztán a románok elkezdtek a kapust lehozva támadni, megszórtak minket a szélről és hetesről is. A középdöntő elúszott, de sanszos, hogy az olimpia is.

Közvetlenül a mérkőzés után a remekül játszó Kovacsics Anikó vállalta, hogy nyilatkozik, de érthető okok miatt nem volt jó kedvében a történtek miatt.

Az első félidei szuper játékunk után ezt most nagyon elrontottuk. Érezhető volt, hogy amíg a védekezésünk nem áll össze és folyamatosan gólt kapunk, nyilván megbosszulja magát, ha támadásban nem lövünk gólt. Az első félidőben nagyon jól ment a támadás, a másodikban a románok is belevariáltak, de védekezésben alulmaradtunk. Még nem gondolkozom az Elnök Kupán, mert ez a vereség most még nagyon fáj, de nyilván nem úgy megyünk oda, hogy nem érdekel minket, de ez már nem ugyanaz

– értékelt a rutinos kézilabdázó.

A mérkőzés utolsó percében Kim Rasmussen szövetségi kapitány reklamálása miatt emberhátrányba került Magyarország a találkozó végén, ráadásul a sorsunkat egy olyan hetes pecsételte meg, amely a román kapitány szerint is jogtalan volt. Mindezek ellenére Szabó Laura kiemelte, nem szabad az edző nyakába varrni egy olyan meccset, ahol egyetlen gól döntött:

„Volt egy olyan előnyünk, amit nem szabadott volna elvesztegetni. Tudtuk, hogy a románok mindent feladva támadnak majd és mindent megtesznek, hogy megfordítsák ezt a meccset. Sikerült… Fiatalok vagyunk, ebből tanulunk. Éreztük az erőt, volt bennünk tűz, nem ezzel volt gond, hanem a hibákkal.

Most mondhatjuk, hogy az utolsó pillanatokban Kim kiállíttatta magát, ezt felvállalja felelősségként, de nem tudjuk az ő számlájára írni a vereséget. Egy gólt, bárhol kereshetjük a meccsben: egy rossz passz, egy kihagyott ziccer, vagy meg nem fogott labda.

Az egész második félidőt a románok tudták uralni, ezt nem lett volna szabad hagyni. Hatgólos előny ilyen gyorsan el tud menni. Nem ezért jöttünk, de kézilabdások vagyunk, bármelyik helyért is játszhatunk, ugyanezzel a tűzzel és hozzáállással kell pályára lépni.”

A magyar válogatott Argentínával játszik majd az alsóházi rájátszásban, a mérkőzés győztese a Franciaország-Angola összecsapás nyertesével találkozik majd a folytatásban.

Női kézilabda-világbajnokság, C csoport, 5. forduló:

Magyarország – Románia 27-28 (16-10)
Jacusíró
v.: Kuttler, Merz (németek)
Magyarország: Bíró – Schatzl 2, Háfra 4, Tóvizi 1, Tomori 3, Kovacsics 6, Lukács 2. Cserék: Klujber 1, Vámos 1, Szabó L. 6, Kovács A. 1, Tóth G., Kiss É., Faluvégi. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
lövések/gólok: 44/27, illetve 47/28
gólok hétméteresből: 6/4, illetve 9/9
kiállítások: 10, illetve 12 perc