Fucsovicsnak nagyon fájhat a 12. kiemelt elleni vereség

Fucsovics Márton életében először jutott el Wimbledonban a második fordulóba, ahol a 12. helyen kiemelt, világranglistán tizedik olasz Fabio Fognini várt rá. Korábban kétszer játszottak egymással, a tavalyi pekingi tornán az olasz győzött, majd Fucsovics Bécsben vágott vissza neki. Tavaly októberben a párizsi Masters-tornán is összecsaptak volna, de akkor Fucsovics combsérülése miatt visszalépett.

Most Fucsovics kezdett jobban, övé volt az első brék, de 4:3-as vezetésénél Fognini vissza tudta venni az adogatójátékot és végül a rövidítés döntött a szett sorsáról.

Fognini 3-1-re vezetett, Fucsovics innen fordított 4-3-ra, 6-4-nél két szettlabdája is volt, de az olasz még egyenlíteni tudott, a harmadik játszmalabdánál azonban Fucsovics egy ásszal lezárta a dolgokat.

A második játszma második játéka maratonira sikeredett, Fognininak két bréklabdája is volt, de ezeket Fucsovics hárította, a harmadikat azonban az olasz egy szép megoldással kihasználta. Fucsovics egyből visszabrékelhetett volna, de a két lehetőségéből egyiket sem tudta megragadni. Az olasz 3:2-es vezetésénél újabb esélye volt a magyar játékosnak az egyenlítésre, de Fognini megint megakadályozta ebben, majd 6:4-re behúzta a szettet.

A harmadik játszmában 2:2-nél Fucsovics hárította ellenfele bréklabdáját, majd 5:4-nél egy labdára volt a szett megnyerésétől, ám végül ismét a tie-break döntött. Fognini ezúttal jobban koncentrált a rövidítésre, 1-0-s Fucsovics-vezetés után négy pontot nyert zsinórban, ez az előny pedig kitartott, így már ő állt jobban a játszmákat tekintve.

Fucsovics nem zuhant össze, a negyedik szett első játékában egyből elvette Fognini adogatását, majd 3:1-nél megismételte ezt.

5:1-nél Fucsovicsnak négy szettlabdája is volt, de Fognini ekkor még megmenekült, a következő gémben azonban a magyar teniszező kiszerválta a játszmát, így jöhetett a döntő szett.

Amelynek az elején bajba került Fucsovics, mert a második játékban a hálóba püfölt kiszorított helyzetből egy tenyerest Fognini bréklabdájánál, így az olasz 2:0-ra elhúzott. Fucsovics 3:0 után nyerte az első játékot, majd sikerült brékelnie, aztán bréklabdát hárítania, és 3:3-nál utolérte ellenfelét.

A nyolcadik játékban Fognini nagyon éles volt, és ismét brékelte Fucsovicsot, és aztán már nem remegett meg, az első meccslabdáját kihasználva megnyerte a 3 óra 38 perces meccset. Fucsovics remekül játszott, éppen azért bosszankodhat, mert csak egy kevés hiányzott számára ahhoz, hogy ő készüljön a harmadik fordulóra.

Ott lesz a legjobb 32 között a harmadik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal is, aki négy játszmában legyőzte az ausztrál Nick Kyrgiost. Az első játszmában Nadal irányított, 6:3-mal be is söpörte a játszmát.

Ebben a szakaszban Kyrgios egy alkalommal 230 kilométer/órás sebességgel szervált másodszorra, ez minden idők második leggyorsabb ilyen adogatása.

A rekordot a horvát Ivo Karlovic tartja 232 km/órával még 2007-ből. Az egyenlítő ausztrál játékos később sportszerűtlenül viselkedett, többször perlekedett a vezetőbíróval, egyszer pedig szándékosan Nadal testére ütötte a labdát nagy sebességgel.

A harmadik játszmában a spanyol sztár rövidítést nyert pályafutása során először Kyrgiosszal szemben, majd ezt megismételte a negyedik szettben is. Végül 3 óra 7 perc alatt harcolta ki a győzelmet.