A Szeged legyőzte a Honvédot

A férfivízilabda ob I. szombati játéknapjának rangadóján a Szeged 9-5-re nyert a Groupama-Honvéd otthonában.

Mátyás Zoltán találatának köszönhetően a hazai medencében játszó Honvéd szerzett vezetést még az első negyedben, ám Szivós Márton góljával már a második etapban egyenlített a Szeged, amely 3-2-es előnnyel vonulhatott szünetre.

A folytatásban nem volt kérdéses a szegediek sikere, Kiss Csaba harmadik negyed végén szerzett akciógóljával már 8-2-re húztak el a vendégek. A végén egy kissé közelebb zárkózott a Honvéd, azonban így is könnyedén nyert a Szeged, 5-9 lett a bajnoki vége.

Nyert az éllovas ZF-Eger is, amely Zuglóban diadalmaskodott 9-4-re. A Szentes a PVSK-t, a DVSE a Kaposvárt győzte le.

Eredmények – férfivízilabda ob I.
Groupama-Honvéd – A-HID Szeged VE 5-9 (1-0, 1-3, 0-5, 3-1)
A legjobb dobók: Kiss G., Hangody, Fülöp, Jansik, Mátyás 1-1, illetve Szivós, Kiss Cs., Somogyi 2-2

Szentesi VK – PVSK-Fűszért 15-11 (1-2, 4-2, 6-4, 4-3)
A legjobb dobók: Nagy 4, illetve Bóbis 6

BVSC-Zugló – ZF-Eger 4-9 (2-2, 1-3, 0-3, 1-1)
A legjobb góldobók: Bedő, Szűcs, Czigány, Rajna 1-1, illetve Gerritse, Kovács G., Gór Nagy 2-2

Kaposvári VK – Debreceni VSE 7-10 (2-5, 1-1, 2-1, 2-3)
A legjobb dobók: Balogh 3, illetve Giorgetti 5