Kultúra

Róma bukásához hasonlította az Egyesült Államok mai helyzetét a Keresztapa rendezője

Francis Ford Coppola megint nem finomkodott.

Pénteken mutatják be a tengerentúlon a Keresztapával egy csapásra a világ egyik legismertebb filmrendezőjévé vált Francis Ford Coppola legújabb munkáját, a Megalopolist, aminek a New York-i Filmfesztivélon tartott, premier előtti vetítésén Robert De Niro és Spike Lee mellett ő is a színpadra állt, néhány keresetlen szóval párhuzamot vonva a film, illetve a mai amerikai helyzet közt – írja a Hollywood Reporter.

Coppola arról a hosszú útról beszélt, aminek végén egy ókori római történetet akart elmesélni, de a modern Amerika keretei közé helyezve.

Az utópisztikus jövőbe vágyó művészzseni, Cesar (Adam Driver), valamint a fennálló állapotokat konzerválni akaró Cicero polgármester (Giancarlo Esposito) közti ellentét körül forgó munka a rendező szerint azért fontos, mert Amerika ma voltaképp Róma, és ugyanazon az úton halad, ami kétezer évvel ezelőtt a köztársaság bukását, majd a császárság megjelenését okozta.

Nagyon előrelátó volt Amerikáról mint Rómáról filmet készíteni, mert ugyanez néhány hónapon belül megtörténik majd

– jelentette ki Coppola, aki a változás okát ugyanabban látja: Róma is dúsgazdag volt, a szenátorokat pedig ott is csak a saját hatalmuk, illetve a pénz érdekelte ahelyett, hogy a birodalom egyes részeit irányították volna.

Lee ezen a ponton közbeszólt:

Romában is volt olyan, hogy macskákat és kutyákat ettek?,

utalva Donald Trump szeptember közepén elhangzott mondatára, amiben azt állította, hogy a haiti bevándorlók elrabolják az ohiói Springfieldben élő házikedvenceket, majd megeszik őket.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik