A következő élő közvetítés része Több mint száz ukrán drónt lőttek le Oroszország felett, állítja az orosz védelmi minisztérium

Elfogatóparancsot adott ki egy ukrán ellen a német főügyész az Északi Áramlat felrobbantásával összefüggésben

STRINGER / AFP
Humanitárius segélyt osztottak orosz menekülteknek egy moszkvai gyűjtőállomáson 2024. augusztus 13-án, miután Ukrajna offenzívát indított Oroszország Kurszk régiójában.
STRINGER / AFP
Humanitárius segélyt osztottak orosz menekülteknek egy moszkvai gyűjtőállomáson 2024. augusztus 13-án, miután Ukrajna offenzívát indított Oroszország Kurszk régiójában.

Elfogatóparancsot adott ki egy ukrán állampolgár ellen a német főügyész az Északi Áramlat gázvezetékek tavaly szeptemberi felrobbantásával összefüggő ügyben.

A Die Zeit és a Süddeutsche Zeitung német napilapok, valamint az ARD műsorszolgáltató közlése szerint a gyanúsított – egy búvároktató – jelenleg bujkál, utolsó ismert tartózkodási helye Lengyelországban volt.

2022. szeptember 26-án több robbanás rongálta meg az Északi Áramlat 1 és 2 gázvezetéket, ami megszakította a gázellátást. A robbanások a Balti-tenger mélyén, a dániai Bornholm-sziget közelében történtek. A csővezetékeken négy szivárgást fedeztek fel a szabotázst követően. Az ügyben több ország hatóságai is nyomozást indítottak, de Dánia és Svédország azóta lezárta saját vizsgálatát.

Az orosz földgáz korábban az Északi Áramlat 1-en keresztül érkezett Németországba. Az Északi Áramlat 2-t az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború miatt nem helyezték üzembe.

A három német hírszolgáltató szerint két további ukrán állampolgárt, egy férfit és egy nőt is gyanúsítanak, akik búvárként vettek részt a támadásban, ők helyezhették el a robbanószerkezeteket a vezetékeken. A tudósításokban forrásként “egy külföldi hírszerző szolgálattól származó információkra” hivatkoztak.

A nyomozás korábban egy vitorlásjachtra koncentrált, amelyen tavaly júliusban robbanóanyag nyomaira bukkantak. A hatóságok szerint a jachttal szállíthatták a helyszínre a robbanóanyagokat.

(MTI)

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik