A következő élő közvetítés része Webernek elege van Orbánból, Magyarország nélkül is mielőbb bevezetnék az olajembargót, von der Leyen nem számít megállapodásra

Oroszország belengette az olajkibocsátása 30 százalékos csökkentését

Oroszországnak 30 százalékkal csökkentenie kellene az olajkibocsátását, hogy jobb árat tudjon kialkudni – közölte Leonyid Fedun, a Lukoil olajipari vállalat alelnöke.

David Ryder / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Az orosz cégvezető szerint azzal, hogy napi hét-nyolc millió hordóra csökkentenék a kitermelést, elkerülhetnék a kedvezményes értékesítés okozta költségvetési károkat.

Miért kellene Oroszországnak fenntartani a napi 10 millió hordó olajkibocsátást, ha 7-8 millió hordóval naponta hatékonyan biztosíthatjuk a fogyasztást és az exportot anélkül, hogy az állami költségvetést és hazai fogyasztást veszteség érné?

– tette fel a retorikai kérdést az olajvállalat alelnöke.

„Melyik a jobb: 10 hordó nyersolajat  50 dolláros áron eladni vagy inkább csak 7-et, de azt 80 dollárért?” – szemléltette a különbséget Fedun, aki emellett az orosz tankerflottába való befektetés növelését is sürgette, mondván, hogy a szankciók felhajtották a hajóbérlés költségeit.

Az Ukrajna februári orosz inváziója után bevezetett nyugati szankciók elszigetelték az orosz pénzügyi szektort a globális rendszertől, és nyomást gyakoroltak az olajtermelésre és -értékesítésre is.

Mint ismert, az EU vezetői éppen ma találkoznak, hogy újra megvitassák azt a javaslatot, amely az orosz kőolaj EU tagállamokba való beszállításának tilalmára irányul ez év végéig.  A tilalom elsősorban várhatóan a tengeren érkező szállítmányokra vonatkozik majd. A Magyarországot, Szlovákiát és Csehországot ellátó, vezetéken szállított orosz kőolaj a tervek szerint nem esne korlátozás alá mindaddig, amíg az ellátási alternatívák biztosítását meg nem szervezik.

(SkyNews)

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik