Előző napon a bukaresti plasztikai sebészeti és égési sérültek ápolására szakosodott kórházban is életét vesztette a tűzvész egyik sérültje. A bukaresti szórakozóhelyen egy rockkoncerten használt tűzijáték miatt lobbant lángra a terem gyúlékony anyagból készült hangszigetelése. A helyiségnek nem voltak vészkijáratai. A rendezvény több száz résztvevője közül sokan nem tudtak idejében kimenekülni az egyetlen használható kijáraton.
A tragédia éjszakáján 27-en haltak meg (26 áldozat a helyszínen, egy a sürgősségi osztályon), több mint 150 ember pedig füstmérgezéssel és égési sérülésekkel került kórházba. A tragédia utáni első héten további öt, a második héten tizenhárom, míg a harmadik héten három sebesült halt bele sérüléseibe, a mérgezés utóhatásaiba, illetve a fellépő szövődményekbe.
A román egészségügyi minisztérium közleménye szerint a Romániában ápolt sérültek közül 11 állapota továbbra is súlyos, vagy egyenesen válságos. A november 30-i tűzvész 44 sérültjét ápolják különböző bukaresti kórházakban, 39-et külföldi kórházak vettek át, 38-at pedig hazaengedtek. A baleset nyomán – a hatóságok hanyagsága és a közéletet átszövő korrupció ellen lázadva – tüntetők tízezrei vonultak utcára országszerte, a népharagra hivatkozva pedig lemondott Victor Ponta szociáldemokrata miniszterelnök és kormánya.
A médiában Colectiv-forradalomként emlegetett társadalmi megmozdulás hatására Romániában a politikusok kihátráltak a hatalom első vonalából: Bukarestben Dacian Ciolos volt uniós biztos vezetésével szakértői kormány alakult, amelynek kedden szavazott bizalmat a parlament.