Nagyvilág

Ádert dicsérte az ENSZ főtitkára

Áder János éghajlati cselekvési felhívását méltatta Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár a köztársasági elnöknek küldött üzenetében, amelyet az államfői hivatal vasárnap juttatott el az MTI-hez.

Ban Ki Mun úgy fogalmazott: 2015 a mindannyiunk számára fenntartható jövő megteremtéséhez szükséges globális cselekvésről kell, hogy szóljon. Kifejtette, hogy Magyarország más országokkal együtt lép fel az éghajlatváltozás ellen, s egy olyan megoldáson dolgozik, amelyik az emberiségnek és a bolygónak is biztonságot adó, egyben élhető és virágzó jövőt nyújt.

Az ENSZ-főtitkár történelmi lehetőségként értékelte, hogy a decemberi párizsi tanácskozásra összeülő kormányok egy tartalmas és minden országra kiterjedő klíma megállapodást fogadhatnak el.

“Köszönetemet fejezem ki Áder János köztársasági elnök úrnak azért a vezető szerepért, amivel a magyar Klíma Cselekvést Most (Climate Action Now) kampány élére állt, és internetes aláírásgyűjtésbe kezdett a párizsi siker érdekében” – olvasható az üzenetben, amely megjegyzi azt is, hogy a “Live Earth: Road to Paris” a Föld minden tájáról egyesíti az embereket, felerősíti a hangjukat, és tudatja a világ vezetőivel, hogy az állampolgárok még idén cselekvést várnak tőlük egy klíma-katasztrófának ellenállni képes, alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövő érdekében.

Nincsen vesztegetni való időnk, ezt a lehetőséget megragadva csak nyerhetünk – emelte ki Ban Ki Mun, aki arra hívta Magyarország és a Föld minden lakóját, hogy csatlakozzanak most a Climate Action Now kampányhoz.

Magyarországon csütörtökön kezdte meg működését Áder János államfő kezdeményezésére az a honlap, amelyen keresztül a klímaváltozás elleni összefogást támogathatják a magyarok. A www.elobolygonk.hu oldalon felhívás fogadja az oldalra látogatókat: “Közösen felemelve a hangunkat küldjük el egyértelmű üzenetünket a világ vezetőinek: haladéktalanul cselekedjenek az éghajlatváltozást okozó környezetszennyezés ellen.” A honlap amerikai “anyaoldala” a www.liveearth.org.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik