Nagyvilág

Menekülttáborban lévő iskolát találtak el Gázában, sok halott

Az ENSZ palesztin menekültekért felelős testülete által üzemeltetett intézményekbe sokan menekültek, mikor az izraeli hadsereg otthonuk elhagyására szólította fel a helyieket.

Legalább húsz palesztin meghalt és több mint ötven megsebesült a Gázai övezet északi részén fekvő Dzsabalija menekülttáborban lévő ENSZ-iskolát ért szerda reggeli támadásban – közölték palesztin források, hozzátéve, hogy az izraeli hadsereg lőtte az ENSZ palesztin menekültekért felelős testülete (UNRWA) által működtetett iskolát, ahol menekültek húzták meg magukat.

Az UNRWA tizenöt halottról számolt be. Harckocsilövedékek telibe találták az iskola két osztálytermét. Az UNRWA 83 gázai övezeti iskolaépületében csaknem 180 ezer palesztint szállásoltak el szűkös körülmények között, miután az izraeli hadsereg a bombázások előtt otthonuk elhagyására szólította fel a lakosságot. A legtöbben a dzsabalíjai iskolákban húzták meg magukat. A bombázásokban több ilyen épületet találat ért. Július 24-én egy iskolaudvaron csapódott be egy lövedék, és 15 palesztin meghalt. Az izraeli hadsereg azonban azt állítja, hogy nem izraeli lövedéktől haltak meg az illetők.

Izrael azzal vádolja a Gázai övezetet irányító Hamász radikális szervezetet, hogy a palesztin lakosságot élő pajzsként használja, a rakétakilövő állásokat templomok, mecsetek és iskolák udvarán állítja fel, a műveleti központokat pedig ezekben az épületekben rendezi be.

Az izraeli hadsereg július 8-án indított hadműveletében már több mint 1250 palesztin halt meg, a sebesültek száma meghaladja a hétezret.

Huszonhárom palesztin vesztette életét szerdára virradóra az izraeli hadsereg hadműveletében. Az izraeli haderő kilenc légicsapást intézett az övezetben különböző célpontok ellen az éjjel. Az áldozatok között van egy család, valamint egy 11 és egy 16 éves lány. A palesztin biztonsági erők tájékoztatása szerint három mecsetet is találat ért szerdára virradóra.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik