Nagyvilág

Nem indulhat a Muzulmán Testvériség a választásokon

Terroristának nyilvánították a szervezetet, ezért tagjai nem indulhatnak az előrehozott választáson Egyiptomban.

Egy egyiptomi bíróság megtiltotta kedden a nemrég terroristának nyilvánított Muzulmán Testvériség iszlamista szervezet volt és jelenlegi tagjainak, hogy induljanak az idei előre hozott választásokon – közölte az állami média és egy ügyvéd.

Az észak-afrikai országban május 26-án és 27-én rendezik az elnökválasztást, 11 hónappal az után, hogy félreállították az iszlamista mozgalom által támogatott Mohamed Murszit, Egyiptom első demokratikusan megválasztott elnökét. Az elnökválasztás nagy esélyesének a volt államfő hatalmának megdöntésében kulcsszerepet játszó hadsereg volt főparancsnoka, Abdel-Fattáh esz-Szíszi számít.

“A bíróságnak a Muzulmán Testvériség terrorista cselekményeit bizonyító videókat, fényképeket és dokumentumokat adtunk át. Ezek alapján nem lenne ésszerű, ha ők vezetnék az országot vagy ők képviselnék a népet a választásokon” – mondta el a francia hírügynökségnek annak a civil szervezetnek az ügyvédje, amely petíció útján kérte az igazságszolgáltatást, döntsön az iszlamisták választásokon való részvételéről.

Az 1928-ban alapított Muzulmán Testvériség évtizedeken át törvényileg tiltott, ugyanakkor megtűrt szervezetnek számított Egyiptomban, sőt a 2011-ben elűzött Hoszni Mubarak elnök uralma alatt bizonyos számú parlamenti helyre is sikerült szert tennie azáltal, hogy jelöltjeit függetlenként indította. A mozgalom az arab tavasznak köszönhetően ismét legális lett, és a 2011-es felkelés óta tartott összes választást megnyerte. Tavaly decemberben a Murszi hatalmát megdöntő új vezetés terroristának nyilvánította a testvériséget.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik