Ilyen olvasata (is) van ugyanis annak, hogy az év elején két év időtartamra, tehát elvileg 2018 végéig létrehozott műhely pár héttel az után meg is szűnt, hogy szeptember elején Paczolay lemondott a műhelyvezetői posztjáról.
Már a létrehozás körülményei (az olasz állam előtt tornyosuló kihívások elemzésére kapott pénzt az amúgy a magyar kormányzat fejlesztésére szolgáló uniós forrásból a Paczolay vezette kutatóműhely, és akkor hozták létre a csapatot, amikor Paczolay még római nagykövet volt) is arra engedtek következtetni, hogy a most már a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságának bírájaként tevékenykedő volt alkotmánybírósági elnök személye főszerepet játszhatott a 80 millió forintos keretösszeggel megtámogatott műhely megalakításában. Ezt a magyarázatot látszik erősíteni az, hogy mint a 24.hu megtudta a kutatóműhely egyik tagjától, a műhely szeptember utolsó napjaiban megszűnt. Így tudja a 168 óra is, az egyetem ahelyett, hogy keresett volna valaki mást a műhely éléről távozott Paczolay helyére, inkább megszüntette azt, írják.
Ráadásul az ügyben szeptember óta több levelet is váltottunk a közszolgálati egyetemmel, az intézmény pedig egy szóval sem említette, hogy véget ért már a műhely munkája.
Szeptember elején olyan kimutatást kaptunk a kiemelt helyzetű hazai egyetemtől, amely szerint durván 7,5 millió forintnyi kiadás merült fel az év elejétől – vagyis nagyon távol voltunk a két évre betervezett 80 milliós határtól. Alighanem idő előtt félbeszakadt a műhely munkája Paczolay távozása után.
Kiemelt képünkön Paczolay Péter látható, amint előadást tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. Fotó: MTI/Kovács Tamás