Teszik fel a kérdést többen is a twitteren és a facebookon. Bejrútban egy nappal a Párizsi merényletek előtt egy öngyilkos merénylő robbantotta fel magát kioltva 40 ember életét és megsebesítve százakat. A térségben élők egyre több helyen “kérik számon” a legnagyobb közösségi oldalon, hogy miért csak a Párizsi merénylet után jutott eszükbe a safety check funkció létrehozása. Ezt az alkalmazást pár órával a francia fővárosban történt merényletek után aktiválta a facebook és segítségével könnyedén jelezhette az összes ismerősének, hogy minden rendben az, aki Párizsban töltötte az éjszakát.
//
Why didn’t facebook make a “checked in safe” button for Beirut last night? And this morning, 120 Syrians were killed by…
Posted by Amru Salahuddien on Saturday, November 14, 2015
“Miért nem csinálta meg a checked in safe gombot Beirutnak a facebook a múlt éjjel? És ma reggel 120 szír halt meg egy orosz bombázásban, “ki a fene törődik vele”? Nem vettem észre a safety check gombot Aleppoban vagy Domában sem. Talán, mert a “méltatlan szírek” minden nap hullanak 5 éve. Mi ebben az új? Vagy az is lehet, hogy az ő hibájuk, hogy nem születtek britnek, vagy franciának.” – veti fel Amru Salahuddien, egy Kanadában élő fotóriporter.
Nem csak az ő felvetése ez.
Yes, why don’t we? Hey zuckerberg, we are a small country in the med. just next to Palestine and Syria … https://t.co/N21y9QaEaa
— Sonya Sabbah (@SonyaSEtiq) 2015. november 14.
#Facebook‘s safety status tool allows you to check on your friends, but ONLY in #Paris not in #Baghdad, #Damascus, #Gaza, or #Beirut.
— Sari al-Khalili (@Sari_AlKhalili) 2015. november 14.
And to answer many comments: yes, global outrage is selective. No Facebook safety check or Obama address for #Beirut yesterday.Sad but true.
— Mohamed El Dahshan (@eldahshan) 2015. november 14.