A HUMANsoft Kft. 2005-ben először pályázta meg a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ által kiírt, a „Távmunkahelyek létesítésének támogatására” vonatkozó pályázatot. A támogatást augusztusban elnyerte, és így 2005. október 1-től a cég bevezette a távmunka rendszert.
A HUMANsoft 2005-ben 5 munkakörben, 22 munkatársnak ajánlotta fel a távmunka lehetőségét, amelyet a HR igazgatóval történő egyeztetések után a munkatársak pozitívan fogadtak. A cég az elnyert támogatás összegéből, azaz 11,8 millió forintból, 10,7 millió forintot bértámogatásra (munkavállalónként, járulékokkal együtt, havonta hozzávetőleg 80.000 forint), 1,1 millió forintot pedig képzésre nyert el. Az összeg nagyobb részét a Minisztérium 6 hónapra adta – ennek feltétele volt, hogy a HUMANsoft-nak további 6 hónapig, azaz összesen 1 évig távmunkában kell alkalmaznia a munkatársakat.
A távmunka keretein belül a munkavállaló – részben vagy egészben – nem a vállalat telephelyén, hanem valamely alternatív munkahelyen végzi a munkáját (pl. ügyfélnél, otthon, teleházban), és munkájának eredményét elektronikus úton továbbítja a céghez. Személyes megjelenésre a munkáltató központjában csak esetenként van szükség. A távmunka rendszerének hatékony kialakítása jelentős megtakarítást eredményezhet egy vállalat életében azáltal, hogy pl. csökkennek az üzemeltetési költségek (irodabérlet, parkolás, berendezések, rezsiköltség, stb.).
A HUMANsoft támogatja az „új” munkahelyek kialakítását: a távmunkások számára megemelték a mobiltelefon és az otthoni ADSL-hez nyújtott támogatás havi költségkeretének mértékét, valamint a vagyonbiztosítás mértékét. A támogatás összegéből ezen felül dolgozónként további 50.000 forintot biztosított a cég a szükséges informatikai, jogi és ergonómiai képzésekhez, valamint egy időgazdálkodás tréninghez. A HUMANsoft a távmunka lehetőségét motivációs eszköznek is tekinti az újonnan felvett munkatársak számára, amely ugyan nem adott automatikusan minden munkakörben, de bizonyos esetben választható és ösztönzőerő lehet.
Az Egyesült Államokban a lakosság 30%-a távmunkás, Európában pedig a foglalkoztatottak 15%-a dolgozik távmunkában. Magyarországon ez az arány – bár egyértelmű növekedés várható – jelenleg csupán 2% százalék. (2005-ben összesen 123 pályázó 772 távmunkahely létrehozására 388 millió forintot nyert el hazánkban.) A távmunka rendszerének kialakítása külföldön régóta népszerű, és míg ott a rendszer miatti teljes elszigetelődésről beszélnek, a HUMANsoft figyel arra, hogy az emberek összetartozás-érzését szem előtt tartsa. (A távmunkában dolgozó munkatársak pl. bejárnak a megbeszélésekre, megtarthatják irodai asztalukat, és több, közös eseményen vesznek részt.)
„A fokozatosság elvét követve szeretnénk kiszervezni további munkatársakat, így pl. a szolgáltatás üzletág eddig nem távmunkában dolgozó munkatársait. A változás 2 éven belül a cég 30%-át érintené, ez a HUMANsoft-nak 10% megtakarítást jelentene hosszútávon” – mondta Illés Antal, a HUMANsoft Kft. ügyvezető igazgatója.
###
HUMANsoft Kft. (www.humansoft.hu):
A magyar tulajdonú, 1989-ben alapított HUMANsoft mára teljes informatikai termék- és szolgáltatás portfoliót épített ki. A vállalat a teljes közigazgatási üzleti alkalmazásoktól az ezen rendszerek üzemeltetésén keresztül az informatikai rendszerek szervizeléséig teljes körű szolgáltatás nyújt. A vállalat 1991 óta forgalmazza a világ vezető számítógépgyártója, a DELL Computer számítógépeit, további kiemelt partnerei a Microsoft és az EMC. A HUMANsoft 2005-ben közel 10 százalékkal, 7,2 milliárd forintra növelte forgalmát.
További információk:
HUMANsoft Kft.
Tóth Mónika, marketing menedzser (tel.: (1) 270 7600; e-mail: monika.toth@humansoft.hu)
Sajtókapcsolat: B&D ComMedia Kft. (tel./fax: (1) 201 2512)
Béres Anikó, ügyvezető igazgató (20/943-4143; e-mail: aniko.beres@commedia.hu)
Hóvihar és lavinaveszély: életveszélyes mentőakció zajlik a szlovén hegyekben rekedt magyar túrázók után
A látótávolság gyakorlatilag nulla, az előrejutást kidőlt fák nehezítik, miközben helikopterrel lehetetlen megközelíteni a terepet a hatalmas erejű szél miatt.