Már a tavaly decemberi visszalépést követően úgy nyilatkoztak a Duna House tulajdonosai, hogy elkötelezettek a tőzsdére lépés mellett. Idén ősszel ez valóra is válhat – írta a társaság közleménye.
A cégcsoport hasonló méretű tőzsdei tranzakciót tervez, mint legutóbb, és szintén vegyes, nyilvános (lakossági) és zártkörű (intézményi) kibocsátást akar, de több fontos kérdésről még nincs döntés.
A tulajdonosok véleménye szerint a cégcsoport erősebb, nagyobb növekedési potenciállal bír, mint tavaly a kibocsátás előtti időszakban (ezt a lengyel piacon legnagyobb ingatlanközvetítő franchise hálózat megvételével, a hazai SMART ingatlanközvetítő elindításával, és lakásfejlesztésekkel indokolják).
Az már látszik, hogy egy még stabilabb, fejlődő multibrand vállalatcsoport épül, s ez összhangban lesz az árazási stratégiával, írták.
A Brexit lehetséges negatív hatásairól nem tesz említést a közlemény.
A tavalyi budapesti tőzsdei bevezetés többek között a hitelközvetítőkre vonatkozó, EU-s irányelv hazai átültetése (jutalékplafon) miatt maradt el. A jogszabályváltozás a Duna House összes bevételét jelentősen negatívan érinthette.
Korábbi tájékoztatás szerint a cégcsoport kérésére a 2016. június 30-i határidő helyett 2016. december 31-ig hosszabbította meg a BÉT a Duna House részvényeinek tőzsdei bevezetési határidejét.