Az elmúlt hat év során a Richter Anna Díj 32 kiemelkedő projekt megvalósulását tette lehetővé, összesen 128 millió forint támogatással. A korábbi nyertes projektek között szerepelt például egy 10+1 részes videósorozat, amely a gyógyszerész szakma szépségeit mutatta be, egy országos prevenciós program a gyermekkori elhízás felismerésére és megelőzésére, valamint egy edukációs program, amely a pedagógusokat segítette a fiatalkori mentális zavarok felismerésében és kezelésében. Ezek a projektek nemcsak az egészségügy és az oktatás területein dolgozók munkáját segítették, hanem szélesebb társadalmi rétegekre is pozitív hatást gyakoroltak.
A Richter Anna Díj nemcsak az innováció támogatásáról szól, hanem a Richter Gedeon Nyrt. társadalmi felelősségvállalásának és elkötelezettségének mélyebb kifejezése is. Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője így fogalmazott: „Az idei nyertes projektek is azt tükrözik, hogy a Richter nemcsak a gyógyításban, hanem a megelőzésben is fontos szerepet játszik. Hisszük, hogy egy tudatos gyógyszercég számára a prevenció legalább annyira lényeges, mint a gyógyítás. Az ilyen kezdeményezések támogatása hozzájárul ahhoz, hogy a társadalom egészségesebbé váljon, és a jövő generációi számára is jobb feltételeket biztosítsunk.”
Kik pályázhatnak a Richter Anna Díjra?
- Orvosnők vagy általuk képviselt maximum 5 fős csapatok
- Egészségügyi szakdolgozó nők vagy általuk képviselt maximum 5 fős csapatok
- Gyógyszerésznők vagy általuk képviselt maximum 5 fős csapatok
- Pedagógusok, tanárok, kutatók, hallgatók (egyénileg vagy maximum 5 fős csapatban)
- Középiskolai tanulók, illetve főiskolai vagy egyetemi hallgatók, akik szintén maximum 5 fős csapatban pályázhatnak
Az idei pályázatokra olyan kreatív, megvalósítható ötleteket várnak, amelyek az egészségügy, oktatás, kutatás, gyógyszerészet és egészségtudatosság területein képesek jelentős változásokat előidézni. A pályázatok középpontjában a gyakorlatban is hasznosítható megoldások állnak, amelyek minőségi javulást eredményeznek az adott szakterület mindennapjaiban.
A Richter Anna Díjat elismert szakértőkből álló zsűri ítéli oda. A zsűri tagjai között szerepel Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Szily Nóra újságíró és pszichológus, Rúzsa Magdi Máté Péter-díjas énekesnő, Kertész Éva, a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány ügyvezetője, Dr. Barna István Semmelweis Egyetem belgyógyász, nefrológus habitált klinikai főorvos valamint Polgár Judit sakknagymester, a sakktörténet legjobb női játékosa. A zsűri olyan projekteket támogat, amelyek innovatívak, fenntarthatóak, és hosszú távon pozitív hatást gyakorolnak a közösségekre.
A nyertes projektek egyenként 4 millió forint támogatásban részesülnek, amelyet a díjazottak ötleteik megvalósítására fordíthatnak. Emellett a Richter Gedeon Nyrt. biztosítja, hogy a nyertes projektek megfelelő sajtónyilvánosságot kapjanak, és segíti őket ötletük széles körben történő bemutatásában, ezzel is elősegítve azok sikeres megvalósítását.
A Richter Anna Díj az alapító család szellemiségét és értékeit viszi tovább, amelyben az innováció, a folyamatos fejlődés és a társadalmi felelősségvállalás központi szerepet játszanak.
A pályázatok benyújtásának határideje 2024. november 24., a pályázatokat a richterannadij.hu weboldalon lehet feltölteni, ahol minden szükséges információ és részlet megtalálható.