Mind az állami, mind a magánszektorban megfigyelhető, hogy majdnem kétszer több a férfi a tulajdonosok és cégjegyzésre jogosultak között, mint a nő- derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból. Szektortól függetlenül igaz, hogy a cégméret növekedésével csökken a nők száma a tisztségviselők között. A 10 millió forintnál kevesebb árbevételű cégeknél 59-41 százalék a férfi-nő megoszlás, míg 1 milliárd forint feletti árbevételnél már 71 százalékos a férfiak aránya a cégvezetésben.
A vezetők életkorát vizsgálva az látszik, hogy a tulajdonosok és cégjegyzésre jogosultak legnagyobb része 36-45 éves, továbbá 46 és 65 év közé is jelentős hányaduk esik. Minél magasabb a cég árbevétele, annál idősebbek a tulajdonosok és vezetők. Az állami társaságokban a tisztségviselők átlagéletkora magasabb, 52 év, a magánszektorban csak 47,5 év az Opten adatai szerint.
Kockázatosság és stabilitás szempontjából nézve az állami szektor cégei összességében biztonságosabbnak tűnnek a magánszektoréinál. Az is elmondható, hogy az árbevétel növekedésével egyre kisebb a cégek kockázati tényezője: míg a 10 millió forint alatti árbevételű társaságoknak csak 3 százaléka esik a legkisebb kockázatú kategóriába, az 1 milliárd forint fölöttieknek már 71 százaléka.
Az éves árbevétel növekedésével emelkedik az eljárással nem érintett, bejelentett tartozásokkal nem rendelkező, vagyis rendben működő cégek aránya, de itt is megfigyelhető az állami és nem állami tulajdonban levők közötti eltérés: az állami szektorban a rendben működő társaságok aránya 73 százalék, a magánszektorban 65 százalék – közölte az Opten.